Banzaj.pl   »   Aktualności   »   10 tys. policjantów na drogach w okresie Świąt Wielkanocnych

Aktualności

rss

10 tys. policjantów na drogach w okresie Świąt Wielkanocnych

2011.04.21//  D. Pęgiel
Jak co roku, przed Świętami Wielkanocnymi policjanci apelują o zachowanie ostrożności, rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zapowiadają także, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób, które prowadzą samochód pod wpływem alkoholu.

Od Wielkiego Piątku na drogach w całej Polce będzie więcej funkcjonariusz. W sumie nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będzie blisko 10 tysięcy policjantów, którzy zajmą się kontrolą prędkości kierowców i ich trzeźwością. Sprawdzany będzie również stan techniczny samochodów oraz m.in. sposób przewożenia dzieci.
policja kontrole Policjanci apelują o zachowanie ostrożności...
policja kontrole ...rozwagę i dostosowanie prędkości...
policja kontrole ...do warunków panujących na drodze

- Spodziewamy się, że największy ruch będzie w piątek, gdy wiele osób zdecyduje się na świąteczne wyjazdy, i w poniedziałek, gdy będą wracać. Jak zawsze apelujemy o rozważną, bezpieczną jazdę. Pogoda w święta ma być dobra, a to może zachęcać do szybkiej jazdy. Pamiętajmy, że prędkość i brawura mogą być tragiczne w skutkach - stwierdza rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.
policja kontrole
policja kontrole
policja kontrole

Sokołowski podkreślił, że nie będzie pobłażliwości w stosunku do pijanych kierowców. - Święta sprzyjają spotkaniom rodzinnym. Alkohol jest dla ludzi, ale wszystko z umiarem. Nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników ruchu i naszych bliskich, którzy jadą z nami samochodem - oznajmił rzecznik. Policjanci przypominają, że wielu z zatrzymanych przez nich nietrzeźwych kierowców to przede wszystkim ci, którzy pili dzień wcześniej wieczorem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tzw. jazdę po użyciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do trzech lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila alkoholu kierowcy grozi do 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy na 10 lat i do 720 tys. zł grzywny – informuje PAP, cytowana przez wp.pl.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Elegancik walczy z lodem

Źródło: wp.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
10 tys. policjantów na drogach w okresie Świąt Wielkanocnych

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Porsche długo kazało czekać swoim klientom na swojego SUVa coupe. Jednak Ci w końcu się doczekali...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

  • Tak, to prawda: kobiety uwielbiają męski zapach! Ile to entuzjastycznych rozmów i zwierzeń w...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   10 tys. policjantów na drogach w okresie Świąt Wielkanocnych