Banzaj.pl   »   Różności   »   15-latek skazany na 25 lat więzienia za swatting

Różności

rss

15-latek skazany na 25 lat więzienia za swatting

2014.08.30//  J. Kruczek
Swatting to niebezpieczny proceder zyskujący coraz większa popularność w USA. Wygląda jednak na to, że władze amerykańskie skutecznie ukrócą ten trend. Właśnie za swatting na 25 lat więzienia został skazany 15-letni Paul Horner.
Wyrok 25 lat pozbawienia wolności w więzieniu federalnym może się zdawać bardzo wysoką karą dla niepełnoletniego nastolatka. Jednak głupi żart w jego wykonaniu okazał się bardzo poważny w skutkach. Chłopak za pomocą swattingu chciał wyeliminować konkurenta na scenie gamingowej. W tym celu zadzwonił na policję i ściągnął na dom rywala oddział SWAT.
swatting 15-latek dostał wyrok...
swatting ...25 lat pozbawienia wolności...
swatting ...za swatting

Paul na podstawie IP konkurenta ustalił jego adres i zadzwonił na policję. Wezwanie nie było jednak zwyczajne, w rozmowie z dyspozytorem powiedział, że właśnie zabił cztery osoby i jeżeli zobaczy jakiegoś policjanta to także go zamorduje. Reakcja była błyskawiczna i natychmiast na podany adres ruszył oddział SWAT.

Na miejscu oczywiście nie zastano uzbrojonego szaleńca, ale zwykłą rodzinę. Co gorsza w zamieszaniu funkcjonariusze otworzyli ogień do ojca ofiary swattingu. Ten doznał poważnych ran i ledwo uciekł śmierci. Wyrok 25 lat jest nie tylko pierwszym tak surowym, ale też pierwszym ogólnie wyrokiem pozbawiającym wolność za swatting. Tym samym w prawie USA otworzono precedens pozwalający skazywać nawet nieletnich na długie wyroki za żarty prowadzące do tragedii.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Mała wydra układa się do spaniaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
15-latek skazany na 25 lat więzienia za swatting

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

  • Red Dead Redemption 2 wzbudza spore zainteresowanie i wielu graczy na świcie wyczekuje każdej...

W dziale Kultura

  • Stacja HBO podjęła się wyoprodukowania filmu opartego na faktach, który ma przybliżyć nam...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   15-latek skazany na 25 lat więzienia za swatting