Banzaj.pl   »   Aktualności   »   350 mln USD dla ofiar suszy

Aktualności

rss

350 mln USD dla ofiar suszy

2011.08.26//  D. Pęgiel
Unia Afrykańska oznajmiła, iż na konferencji darczyńców w Addis Abebie obiecano pomoc wysokości 350 milionów dolarów dla ofiar suszy. Największą część tej kwoty (300 milionów dolarów) zadeklarował się przekazać Afrykański Bank Rozwoju - poinformował przewodniczący Komisji UA Jean Ping.
Pozostałe 50 milionów dolarów wyłożą kraje afrykańskie i inni darczyńcy. Najhojniejsze okazały się: Algieria, która przeznaczy na ten cel 10 milionów dolarów, Egipt - 6 milionów dolarów i Angola - 5 milionów dolarów. Państwa uczestniczące w tym spotkaniu obiecały również pomoc w postaci żywności wartej 28,8 miliona dolarów.
Susza w Afryce
Susza w Afryce Susza w Afryce
Susza w Afryce

Z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych wynik, że pomocy żywnościowej potrzebuje w Rogu Afryki 12,4 miliona ludzi, a tysiące już umarły z głodu. Susza uderzyła w zwierzęta i uprawy w Somalii, a także w słabo rozwiniętych regionach południowej Etiopii, w Dżibuti, północnej Kenii i północnej Ugandzie.
W poprzednim tygodniu członkowie Organizacji Konferencji Islamskiej oznajmili, że udzielą pomocy w wysokości 350 milionów dolarów Somalii, którą najbardziej dotknęła klęska suszy. Ponadto toczący się tam konflikt między radykalnymi islamskimi rebeliantami a rządem tymczasowym doprowadził do największego od lat 90. kryzysu humanitarnego. Zdaniem Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej (OCHA) z głodem zmaga się blisko 450 tysięcy z 2,8 miliona ludzi na południu Somalii.
Susza w Afryce
Susza w Afryce
Susza w Afryce

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Maskotka daje czadu na perkusjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
350 mln USD dla ofiar suszy

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   350 mln USD dla ofiar suszy