Banzaj.pl » Różności » 5 najbardziej poszukiwanych ludzi świata

Różności

rss

5 najbardziej poszukiwanych ludzi świata

5 najbardziej poszukiwanych ludzi świata
2011.10.04  //  A. Hoder
Są na świecie ludzie, dla których inny człowiek jest nikim. Są uzbrojeni, groźni, a złapanie ich graniczy z cudem. Od lat lista najbardziej poszukiwanych przestępców świata nie zmienia się. Opuścił ją jedynie zamordowany Osama bin Laden. Reszta, od czasu, gdy magazyn Forbes w 2008 roku opublikował listę najbardziej poszukiwanych mężczyzn świata, pozostaje na wolności i rośnie w siłę. Oto 5 najbardziej poszukiwanych ludzi świata.
Są na świecie ludzie... Są na świecie ludzie...
którym nie straszyny jest... którym nie straszyny jest...
... wymiar sprawiedliwości ... wymiar sprawiedliwości

5. Matteo Messina Denaro
Matteo Messina Denaro znany również jako "Diabolik" urodził się 26 kwietnia 1962 roku w Castelvetrano. Sycylijski mafioso, który po aresztowaniu Bernarda Provenzano został nowym przywódcą cosa nostry, tzw. capo di tutti capi. Mimo, że w ostatnich latach włoska policja osiągnęła niemałe sukcesy zamykając Giorgio De Masi i wiele innych ważnych figur włoskiej mafii, Denaro wciąż pozostaje nieuchwytny. Jest obwiniany o prowadzenie grupy przestępczej, przynajmniej dwa morderstwa, w tym o uduszenie narzeczonej konkurenta będącej w trzecim miesiącu ciąży.
Messina Denaro Matteo Messina Denaro Matteo

4. Semion Mogilevich
Semion Mogilevich urodził się 30 czerwca 1946 roku na Ukrainie. Poszukiwany przez FBI m. in. za oszustwa finansowe. Biuro federalne podejrzewa, że tylko w latach 1993- 1998 oszukał i wyłudził blisko 150 mln dolarów. FBI uważa go za kogoś więcej niż tylko oszusta i podejrzewa o szereg innych przestępstw w tym płatne morderstwa, przemyt broni i handel materiałami nuklearnymi. Mogilevich nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, jednak w zeszłym roku FBI utworzyło specjalną komórkę śledczą poświęconą wyłącznie Mogilevichowi, co świadczy o tym, że nadal jest on postrzegany jako potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego.
Semion Mogilevich Semion Mogilevich

3. Dawood Ibrahim
Dawood Ibrahim to syn byłego oficera policji. Jest poszukiwany w większości krajów świata. Jako szef Bombajskiego syndykatu przestępczego D - Company nadzoruje liczne fałszerstwa oraz międzynarodowy handel bronią i narkotykami. Podejrzewany jest również o współpracę z Al - Kaidą. Dawood Ibrahim to główny podejrzany w zamachach z 1993 roku w Bombaju w wyniku, których zginęło 257 osób, a ponad 700 zostało rannych. Podejrzewa się, że  obecnie Ibrahim przebywa w Pakistanie.
Dawood Ibrahim Dawood Ibrahim

2. Ayman al - Zawahiri
Ayman al - Zawahiri urodził się 19 czerwca 1951 roku w Maadi. Po śmierci bin Ladena został szefem Al - Kaidy. Ayman al - Zawahiri z wykształcenia jest lekarzem. To syn farmakologa i profesora chemii Mohammeda Rabie az - Zawahiriego. W 1974 ukończył studia na wydziale medycznym Uniwersytetu Kairskiego, specjalizując się w chirurgii.
Ayman al - Zawahiri Ayman al - Zawahiri

Po śmierci bin Ladena, Ayman al - Zawahiri przejął rolę najbardziej poszukiwanego terrorysty na świecie. Amerykanie oskarżają go o udział w zamachach na amerykańskie ambasady w Tanzanii i Kenii w 1998 roku, w których zginęły setki ludzi. Za pomoc w schwytaniu Aymana al - Zawahiriego FBI wyznaczyło nagrodę w wysokości 25 mln dolarów.
Przeczytaj także: 5 najbardziej zabójczych kobiet XX wieku »1. Joaquìn Guzmàn
Joaquìn Guzmàn zbrodniarz, znany jako "El Chapo", czyli „Krótki” ma obecnie 56 lat i jest liderem kartelu narkotykowego Sinaloa, który zajmuję się przemytem kokainy i marihuany na meksykańsko - amerykańskiej granicy. Po śmierci Osamy bin Ladena stał się najbardziej poszukiwanym człowiekiem świata.
Joaquin Guzman Joaquin Guzman

El Chapo, uważa amerykańska policja narkotykowa, przerzucił do Stanów Zjednoczonych kokainę o wartości szacunkowej od 6 do 19 miliardów dolarów. Wyliczenia te pochodzą jedynie z ostatnich 8 lat. W 2010 roku Joaquìn Guzmàn znalazł się na 41 miejscu w rankingu najpotężniejszych ludzi świata. Za pomoc w schwytaniu przestępcy wymiar sprawiedliwości wyznaczył nagrodę łączną w wysokości 7 mln dolarów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Kot który usypia niemowlaka

Źródło: policyjni.gazeta.pl

Aby napisać komentarz lub zarejestruj.
0
Komentarze do:
5 najbardziej poszukiwanych ludzi świata

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale CelebrityDo góry  //  Banzaj.pl » Różności » 5 najbardziej poszukiwanych ludzi świata