Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Algierscy islamiści żądają wycofania francuskich wojsk z Mali

Aktualności

rss

Algierscy islamiści żądają wycofania francuskich wojsk z Mali

2013.01.18//  D. Pęgiel
Zdaniem "Rzeczpospolitej" śmierć zakładników w Algierii spowoduje, że nowa wojna z terroryzmem nie będzie tylko lokalnym konfliktem. Islamiści spełnili swoje groźby. Według różnych źródeł w Algierii życie straciło już od 4 do 35 zakładników, głównie z państw Zachodu - podał dziennik.
Przeczytaj także: Polscy żołnierze w Mali? »Jak na razie europejscy sojusznicy Francji okazują solidarność deklaracjami wsparcia logistycznego i wysłania oficerów do szkolenia wojsk Mali. Tymczasem islamiści w sąsiedniej Algierii porwali zakładników i żądają od francuskich władz wycofania żołnierzy z malijskiego terytorium.
Islamiści
Islamiści Islamiści
Islamiści

Islamiści przetrzymują zakładników w jednej z części kompleksu gazowego Tiganturin. Z medialnych doniesień wynika, że inna część zakładu została opanowana przez algierskie wojsko. Nie jest jasny los więzionych. Oficjalne źródła podają, że armia uwolniła 600 Algierczyków i czterech cudzoziemców.
Przeczytaj także: Tragiczna sytuacja Malijczyków »Wcześniej przedstawiciel algierskiego rządu przyznał, że podczas operacji wojskowej śmierć ponieśli niektórzy zakładnicy i terroryści. Islamiści oznajmili, iż w skutek tej akcji zginęło 35 cudzoziemców i 15 bojowników. Zdaniem władz Algierii za porwanie odpowiada Al-Kaida Islamskiego Maghrebu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Algierscy islamiści żądają wycofania francuskich wojsk z Mali

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Algierscy islamiści żądają wycofania francuskich wojsk z Mali