Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anders Behring Breivik warunkowo niepoczytalny?

Aktualności

rss

Anders Behring Breivik warunkowo niepoczytalny?

2012.03.03//  D. Pęgiel
Norweska prokuratura stwierdziła we wczorajszym oświadczeniu, że jest gotowa uznać warunkowo, iż Anders Behring Breivik nie ponosi odpowiedzialności za swoje czyny z powodu niepoczytalności. Mężczyzna 22 lipca 2011 roku zabił w Oslo i na wyspie Utoya w sumie 77 osób.
Prokuratura oznajmiła, że jeśli ocena stanu psychicznego zamachowca nie zmieni się, tojego sprawa będzie rozpatrywana jak zbrodnia popełniona przez osobę niepoczytalna. W swoim komunikacie stwierdziła także, że istnieje możliwość zmiany tego stanowiska w przypadku pojawienia się nowych elementów w ocenie zdrowia zabójcy i żądania w trakcie procesu 21 lat więzienia dla Breivika. To najwyższy wymiar kary w Norwegii.
Anders Behring Breivik
Anders Behring Breivik Anders Behring Breivik
Anders Behring Breivik

Przypomnijmy, że 22 lipca 2011 roku Anders Behring Breivik zdetonował bombę pod rządowym budynkiem w Oslo. W wyniku zamach zginęło osiem osób. Następnie na wyspie Utoya dokonał masakry uczestników obozu młodzieżowego Partii Pracy; zabitych zostało 69 osób.
Przeczytaj także: Breivik poinformował policję o wypełnieniu misji »Breivika przebadało dwóch psychiatrów, którzy uznali go za niepoczytalnego. Wyniki następnych badań dwóch innych ekspertów zostaną przedstawione 10 kwietnia.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: reuters.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Anders Behring Breivik warunkowo niepoczytalny?

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anders Behring Breivik warunkowo niepoczytalny?