Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anonymous zaatakowali Combined Systems za sprzedaż broni chemicznej

Aktualności

rss

Anonymous zaatakowali Combined Systems za sprzedaż broni chemicznej

2012.02.15//  D. Pęgiel
Przedsiębiorstwo Combined Systems Inc. z Jamestown w Pensylwanii padło ofiarą ataku grypy Anonymous. Hakerzy twierdzą, że amerykańska firma sprzedaje "obłąkańczą broń chemiczną wojskom i policjom na całym świecie - czytamy na portalach NEWS.com.au oraz CBS News.

Combined Systems zajmuje się sprzedażą środków wykorzystywanym do kontrolowania tłumu - m.in. granatów z gazem łzawiących. Jakiś czas temu media donosiły o znalezieniu pojemników z gazem łzawiącym tego przedsiębiorstwa na placu Tahrir w Kairze. Broń ta była wykorzystywana przez siły bezpieczeństwa reżimu obalonego później prezydenta Hosniego Mubaraka.
Produkt Combined Systems
Produkt Combined Systems Broń sprzedana przez Combined Systems
Produkt Combined Systems

Wówczas policja i armia brutalnie potraktowały demonstrantów. Amnesty International informowała, że w firma Combined Systems wysłała do Egiptu znaczne ilości drażniących środków chemicznych i gazu łzawiącego.

Grupa Anonymous oznajmiła, że zaatakowała przedsiębiorstwo z Jamestown w Pensylwanii, gdyż jest ono dostawcą broni wykorzystywanej do represjonowania ruchów rewolucyjnych. Hakerzy oznajmili równie ż , iż w ich ręce wpadły informacje o klientach i pracownikach Combined Systems. Kierownictwo firmy nie skomentowało tych doniesień.

Anonymous to luźno powiązana grupa hakerów. Zajmuje się ona atakami na prywatne i publiczne instytucje. Do tej pory jej ofiarami padły m.in. firmy z branży muzycznej, Visa i MasterCard, scjentolodzy czy rządy państw, w tym Polski, co miało związek z kontrowersyjną umową ACTA.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: NEWS.com.au, CBS News.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Anonymous zaatakowali Combined Systems za sprzedaż broni chemicznej

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Anonymous zaatakowali Combined Systems za sprzedaż broni chemicznej