Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Antyalkoholowe bransoletki dla sprawców wykroczeń

Aktualności

rss

Antyalkoholowe bransoletki dla sprawców wykroczeń

2012.02.14//  D. Pęgiel
Mer Londynu Boris Johnson oznajmił, że władze brytyjskiej stolicy przetestują system elektronicznych bransoletek dla sprawców poważnych wykroczeń spowodowanych po spożyciu alkoholu. Urządzenia będą miały za zadanie monitorowanie zawartości procentów w pocie noszących je osób. Na to rozwiązanie musi jeszcze przystać parlament - poinformowała agencja The Associated Press.
Antyalkoholowe bransoletki dla sprawców wykroczeń Władze Londynu przetestują...
Antyalkoholowe bransoletki dla sprawców wykroczeń ...antyalkoholowe bransoletki...
Antyalkoholowe bransoletki dla sprawców wykroczeń ...dla sprawców wykroczeń

Londyńskie władze nie podały, jaki dokładnie sprzęt zostanie przetestowany. Londyn będzie pierwszym brytyjskim miastem, które skorzysta z bransoletek przeznaczonych dla osob systematycznie popełniających wykroczenia pod wpływem alkoholu. Maja one zmusić sprawców, by powstrzymali się od jego spożywania.

Urządzenia elektroniczne, które mierzą zawartość alkoholu, są stosowane w kilku stanach USA. Osoby z zakazem picia trunków wyskokowych, u których mimo to zostanie wykryty alkohol, mogą trafić za kratki. Władze brytyjskiej stolicy powołują się na pozytywne rezultaty stosowania bransoletek w Południowej Dakocie.

Z danych przedstawionych przez biuro Johnsona wynika, że co roku w Wielkiej Brytanii dochodzi do około miliona przestępstw z użyciem przemocy, w których swój udział miał alkohol. Londyńskie pogotowie w ubiegłym roku odnotowało 52 tysiące incydentów związanych z tego typu trunkami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: The Associated Press


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Antyalkoholowe bransoletki dla sprawców wykroczeń

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Antyalkoholowe bransoletki dla sprawców wykroczeń