Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Apple okradziony w 31 sekund

Aktualności

rss

Apple okradziony w 31 sekund

2009.09.04//  IAD andergrant
Kamery zarejestrowały pięciu rabusiów okradających sklep Apple w New Jersey. Napastnicy o 2:05 nad ranem rozbili szybę wejściową kamieniem, wtargnęli do środka i zebrali wystawione produkty. Akcja trwała 31 sekund. Nieuzbrojony ochroniarz pełniący służbę na terenie sklepu nie zdążył zareagować.
Złodzieje zabrali 23 MabBooków Pro, 14 iPhoneów i 9 iPodów Touch. Szacowana wartość skradzionego towaru to 46,5 tys. USD (około 134,4 tys. zł). Na stołach pozostawili jedynie plakietki z cenami.Według informacji ifoAppleStor to nie pierwsza taka kradzież. W ostatnim czasie ich liczba wzrasta. W maju napastnicy zabrali sprzęt o wartości 16 tys. USD (46,4 tys. USD). Winnych nie odnaleziono.

Wszystko odbywa się według wspólnego schematu - strażnik przechodzi z terenu sklepu na zaplecze, napastnicy rozbijają szybę kamieniem i wynoszą sprzęt. Akcja trwa mniej niż 1 minutę. Zdarzenie zarejestrowały kamery zamontowane wewnątrz sklepu.

Policja dopiero sprawdza, czy oba przypadki mają ze sobą coś wspólnego. Miejsca ostatnich kradzieży oddalone są od siebie jedynie o 40 kilometrów. Ale, według doniesień, tym razem napastnicy posiadali broń. Zdarzenie potwierdza, że nieuzbrojony strażnik i kamery nie chronią.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: IfoAppleStore


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Apple okradziony w 31 sekund

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Apple okradziony w 31 sekund