Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Belgia: 11 osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu

Aktualności

rss

Belgia: 11 osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu

2013.10.20//  J. Kruczek
Belgijskie władze podały bilans wczorajszej katastrofy samolotu Pilatus Porter. Maszyna rozbiła sie na polu uprawnym w miejscowości Marchovelette. Zginęło 11 osób znajdujących się na pokładzie. Wszyscy byli skoczkami spadochronowymi należącymi do jednego klubu.
Aktualnie ustalane są przyczyny wypadku. Według świadków od maszyny odpadło skrzydło, co doprowadziło do natychmiastowego spadnięcia maszyny. Niestety wirowy ruch samolotu uniemożliwił ewakuację. Wokół wraku znaleziono trzy otwarte spadochrony, co wskazuje na próbę ucieczki, która niestety zakończyła się niepowodzeniem.
Samolot znajdował się w powietrzu około dziesięciu minut nim doszło do katastrofy. Tragedia rozegrała się na oczach rodzin i znajomych skoczków, którzy czekali w okolicy na pokaz swoich bliskich. Wszystkie ofiary były w wieku 20-40 lat, a większość z nich osierociło małe dzieci. Inspektorzy lotniczy sprawdzą dokładnie przyczyny katastrofy, do której mógł doprowadzić błąd konstrukcyjny maszyny.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefon

Źródło: fot. PAP/EPA


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Belgia: 11 osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Ram 2500 Power Wagon został przedstawiony jako najbardziej uniwersalny i przyjazny kierowcy...

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Belgia: 11 osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu