Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Bitwa kibiców z Meksykanami w Gdyni - żenująca wizytówka kraju

Aktualności

rss

Bitwa kibiców z Meksykanami w Gdyni - żenująca wizytówka kraju

2013.08.19//  J. Kruczek
Wczorajsze popołudnie przywitało mieszkańców Gdyni bitwą na plaży. Nie chodzi jednak o inscenizację historyczną, ale o pseudokibiców walczących z załogą meksykańskiego statku. Według świadków starło się kilkuset kibiców, którzy atakowali Meksykanów oraz turystów.
Sytuację można uznać za żenującą, ponieważ kibice Ruchu Chorzów nie tylko zaatakowali cudzoziemców, ale jeszcze używali przeciw nim rasistowskich sloganów. Co więcej całość działa się na monitorowanej plaży, skąd turyści musieli się szybko ewakuować. Na domiar tego według świadków policja zareagowała dopiero po kilkudziesięciu minutach.
Na miejsce po pewnym czasie skierowano 20 radiowozów z funkcjonariuszami, którzy rozpędzili tłum i dokonali kilku zatrzymań. Obecnie śledczy ustalają kto rozpoczął walkę i jakie osoby brały w niej czynny udział. Mają w tym pomóc nagrania monitoringu. Według oficjalnych szacunków policji w zdarzeniu brało udział kilkudziesięciu, a nie kilkuset kibiców. Mimo to pozostaje pytanie, czy wymiar sprawiedliwości jest w stanie przeciwdziałać skutecznie osobom zakłócającym w ten sposób życie społeczne. Z aresztu zwolniono jednego z członków meksykańskiej załogi, natomiast za kratkami pozostali dwaj kibice Ruchu. W najbliższym czasie może dojść do kolejnych zatrzymań w związku ze sprawą.

Aktualizacja: Z najnowszych ustaleń wynika, że to meksykańscy marynarze wywołali bójkę nahalnie zaczepiając dziewczyny przy plaży.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefonWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bitwa kibiców z Meksykanami w Gdyni - żenująca wizytówka kraju

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Ram 2500 Power Wagon został przedstawiony jako najbardziej uniwersalny i przyjazny kierowcy...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Bitwa kibiców z Meksykanami w Gdyni - żenująca wizytówka kraju