Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Błonnik - sposób na dłuższe życie

Aktualności

rss

Błonnik - sposób na dłuższe życie

2011.02.15//  D. Pęgiel
Z pracy zamieszczonej na łamach internetowego pisma "Archives of Internal Medicine" wynika, że spożywanie większej ilości błonnika może przyczynić się do obniżenia ryzyka przedwczesnego zgonu, m.in. z powodu chorób układu krążenia, infekcji i schorzeń oddechowych.

Mimo że włóknik (błonnik) - będący jadalną częścią produktów roślinnych (warzyw, zbóż, owoców) - nie poddaje się trawieniu, wywiera korzystny wpływ na różne procesy fizjologiczne zachodzące w naszym organizmie.
Owoce, warzywa i zboża są bogate w błonnik
Owoce, warzywa i zboża są bogate w błonnik Owoce, warzywa i zboża są bogate w błonnik
Owoce, warzywa i zboża są bogate w błonnik

Błonnik m.in. pomaga obniżyć poziom cholesterolu i glukozy we krwi, zredukować ciśnienie tętnicze, złagodzić stany zapalne i usunąć z organizmu różne toksyny, a także ułatwia wypróżnianie i zrzucanie zbędnych kilogramów. Działając w ten sposób przyczynia się do spadku ryzyka chorób układu krążenia, otyłości, cukrzycy, a nawet - jak twierdzą niektórzy specjaliści - pewnych nowotworów.
Owoce, warzywa i zboża są bogate w błonnik Błonnik przyczynia się do spadku ryzyka...
Owoce, warzywa i zboża są bogate w błonnik ...chorób układu krążenia...
Owoce, warzywa i zboża są bogate w błonnik ...otyłości, cukrzycy, a nawet nowotworów

Naukowcy z Narodowego Instytutu Badań nad Rakiem w amerykańskim Rockville przestudiowali informacje uzyskane w wyniku badań nad 219 tyś. mężczyzn i niemal 169 tys. kobiet. Eksperyment miał na celu pokazanie związku między dietą a stanem zdrowia.

Kondycję badanych obserwowano średnio przez dziewięć lat. W tym czasie zmarło ponad 20 tys. mężczyzn i ponad 13 tys. kobiet. Badjący zebrali dane na temat ich zgnów. Okazało się, że osoby konsumujące najwięcej błonnika - 29,4 g na dzień w przypadku panów i 25,8 g w przypadku pań - były o 22% mniej narażone na zgon z różnych przyczyn, w porównaniu z tymi, którzy spożywali go w mniejszej ilości - odpowiednio 12,6 g i 10,8 g.

W grupie, która stosowała dietę najbogatszą w błonnik, ryzyko zgonu z powodu schorzeń układu krążenia, chorób zakaźnych i oddechowych spadało o 24-56% u mężczyzn i 34-59% u kobiet.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: money.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Błonnik - sposób na dłuższe życie

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Błonnik - sposób na dłuższe życie