Banzaj.pl   »   Różności   »   Bozena Riot - zdalnie sterowany pojazd do tłumienia zamieszek

Różności

rss

Bozena Riot - zdalnie sterowany pojazd do tłumienia zamieszek

2016.08.16//  J. Kruczek
Policja na całym świecie zmaga się ostatnio z fala zamieszek i brutalnych protestów. Ludziom przewraca się w głowach, a stróże prawa muszą coraz częściej sięgać po drastyczne środki.

Firmy zajmujące się wyposażaniem policji w sprzęt prześcigają się w pomysłach na tworzenie bardziej humanitarnego i pomocnego sprzętu do walki z rozszalałym tłumem. Jednym z przykładów postępu jest Bozena Riot, czyli zdalnie sterowany pojazd do kontroli tłumu.
Bozena Riot
Bozena Riot Bozena Riot
Bozena Riot

Bozena Riot powstała na bazie małego spychacza. Ten zamiast kokpitu dla kierowcy posiada urządzenia do zdalnego sterowania. Zamiast łyżki pojawiła się specjalna zapora. Tą można rozsuwać tak aby objęła szerokość całej uliczki. Można też ją podnosić, aby zza niej mogli ruszyć policjanci. W końcu na niej zamontowano spryskiwacze pozwalające na przykład na atak gazem łzawiącym bądź wodą. Jak widać Bozena Riot może być całkiem przydatna w czasie wszelkich zamieszek.
Bozena Riot
Bozena Riot
Bozena Riot

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefonWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bozena Riot - zdalnie sterowany pojazd do tłumienia zamieszek

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Bozena Riot - zdalnie sterowany pojazd do tłumienia zamieszek