Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Burze nad Polską - 36 tysięcy domów bez prądu

Aktualności

rss

Burze nad Polską - 36 tysięcy domów bez prądu

2013.08.10//  J. Kruczek
Ostatnie godziny przyniosły wiele zniszczeń na terenie polski. Nawałnice przeszły niemal nad całym krajem i dewastowały domy, samochody oraz trakcje energetyczne. W Polsce jest obecnie 36 tysięcy domostw odciętych od energii elektrycznej.

Największe uszkodzenia linii przesyłowych i stacji transformatorowych odnotowano w województwach łódzkim, mazowieckim i podlaskim. To jednak nie koniec zniszczeń. W Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej z burzami przyszło gradobicie oraz wichury. W efekcie 11 domów doznało poważnych uszkodzeń dachów. Tylko w rejonie tych miejscowości straż pożarna interweniowała 50 razy. W całym kraju w związku z pogodą strażacy wyjeżdżali 239 razy.
Na śląsku pojawiły się poważne utrudnienia w ruchu pociągów, z powodu uszkodzonych linii energetycznych. W Bednarach w powiecie łowickim burza uszkodziła urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wzrostem stanów rzek w województwie łódzkim, wielkopolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz dolnośląskim. Dziś najmocniejsze burze mają nastąpić w centrum kraju oraz na południowym wschodzie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Burze nad Polską - 36 tysięcy domów bez prądu

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Burze nad Polską - 36 tysięcy domów bez prądu