Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!

Firma

rss

Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!

2022.04.19//  P. Potocki

W dobie wszechobecnej cyfryzacji życia codziennego coraz częściej mówi się o podpisie elektronicznym. Nie jest to wynik przypadku, bo owe rozwiązanie jest niezwykle przydatnym narzędziem z perspektywy małych i średnich przedsiębiorstw, pracowników, a nawet dużych firm. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest podpis elektroniczny i dlaczego warto się nim zainteresować?

 


Co to jest podpis elektroniczny? To przyszłość!
Świat musi iść do przodu także pod względem technologicznym. Wykorzystanie Internetu oraz digitalizacja procesów w firmie są kluczem do osiągnięcia zadowalających wyników sprzedażowych i dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. To także szansa na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, bo to właśnie największa korzyść płynąca z zastosowania podpisu elektronicznego.

Wiele osób zastanawia się, co to jest podpis elektroniczny? W dużym skrócie to narzędzie, które umożliwia błyskawiczne podpisanie dokumentu online, przy zachowaniu tej samej wartości prawnej, jaką ma np. podpis skanowany. W rezultacie, nie musimy już niektórych dokumentów podpisywać ręcznie, a potem odsyłać i czekać aż dotrą do punktu docelowego.

Oczywiście, żeby takie narzędzie zastosować, musimy wybrać usługodawcę. Obecnie na rynku europejskim firmą, z której usług korzystają dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów jest Yousign. To francuska spółka, której platforma cieszy się coraz większą popularnością również wśród polskich przedsiębiorców.

Yousign oferuje przejrzystą i czytelną platformę, która umożliwia wykonanie podpisu elektronicznego dosłownie w kilka minut. Firma stale inwestuje w swoje działania (mówimy o kwotach ponad 30 milionów euro!), a każdego miesiąca do grona usatysfakcjonowanych klientów dołącza ponad 500 osób.

Czemu właśnie Yousign?

Optymalizacja działań biznesowych to podstawa w skutecznym zarządzaniu zasobami firmowymi. Wykorzystanie podpisu elektronicznego musi się jednak wiązać również z bezpieczeństwem. I o to również dba Yousign.

Platforma posiada szereg skutecznych zabezpieczeń i długi proces uwierzytelniania sygnatariusza. Dzięki temu, mamy pewność, że nikt naszego podpisu nie skopiuje i nie wykorzysta. Każdy użytkownik może bez problemu zastosować w swoim biznesie podpis elektroniczny, bo sama platforma prowadzi nas przez poszczególne procedury. W razie pytań możemy też skonsultować się z obsługą.

Co więcej, platforma Yousign jest kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami i urządzeniami mobilnymi. Przedsiębiorca może również podpiąć tutaj własne wewnętrzne narzędzia firmowe, takie jak: CRM lub ERP za pomocą dedykowanego API..

Podpis elektroniczny to oszczędność pieniędzy

Dzięki zastosowaniu podpisu elektronicznego można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Mowa tutaj o nie tylko o szybszych działaniach biznesowych, ale również mniejszym wykorzystaniu papieru.

Poza tym:

  • Z Yousign masz gwarancję tworzenia wiążących prawnie umów zgodnych z zasadami eIDAS i RODO na terenie całej Unii Europejskiej.
  • Oszczędzasz czas i pieniądze, a także ułatwiasz życie swoim pracownikom.
  • Redukujesz błędy ludzkie - platforma jest bardzo intuicyjna, a ryzyko błędu minimalne.
  • Yousign gwarantuje bezpieczeństwo podpisów elektronicznych. Mowa o rozbudowanym systemie uwierzytelniania sygnatariusza oraz weryfikacją wykorzystującą m.in. SMS
  • Wysłane przez Yousign dokumenty wrócą podpisane już w ciągu godziny!
  • Zyskujesz możliwość integracji swoich wewnętrznych narzędzi firmowych z platformą Yousign.
  • Zyskasz nowych i zadowolonych klientów, którzy będą usatysfakcjonowani błyskawicznym przepływem dokumentacji.

Pamiętaj, że podpis elektroniczny to podpis przyszłości. Jest to rozwiązanie wiążące prawnie, intuicyjne, bezpieczne i tanie. Dzięki temu zyskasz czas, pieniądze i zadowolonych klientów oraz pracowników. Obecnie z tego typu usług korzysta już blisko połowa firm usługowych w Polsce, a wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie mocno przyspieszać.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!