Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!

Firma

rss

Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!

2022.04.19//  P. Potocki

W dobie wszechobecnej cyfryzacji życia codziennego coraz częściej mówi się o podpisie elektronicznym. Nie jest to wynik przypadku, bo owe rozwiązanie jest niezwykle przydatnym narzędziem z perspektywy małych i średnich przedsiębiorstw, pracowników, a nawet dużych firm. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie, co to jest podpis elektroniczny i dlaczego warto się nim zainteresować?

 


Co to jest podpis elektroniczny? To przyszłość!
Świat musi iść do przodu także pod względem technologicznym. Wykorzystanie Internetu oraz digitalizacja procesów w firmie są kluczem do osiągnięcia zadowalających wyników sprzedażowych i dalszego rozwoju przedsiębiorstwa. To także szansa na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, bo to właśnie największa korzyść płynąca z zastosowania podpisu elektronicznego.

Wiele osób zastanawia się, co to jest podpis elektroniczny? W dużym skrócie to narzędzie, które umożliwia błyskawiczne podpisanie dokumentu online, przy zachowaniu tej samej wartości prawnej, jaką ma np. podpis skanowany. W rezultacie, nie musimy już niektórych dokumentów podpisywać ręcznie, a potem odsyłać i czekać aż dotrą do punktu docelowego.

Oczywiście, żeby takie narzędzie zastosować, musimy wybrać usługodawcę. Obecnie na rynku europejskim firmą, z której usług korzystają dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów jest Yousign. To francuska spółka, której platforma cieszy się coraz większą popularnością również wśród polskich przedsiębiorców.

Yousign oferuje przejrzystą i czytelną platformę, która umożliwia wykonanie podpisu elektronicznego dosłownie w kilka minut. Firma stale inwestuje w swoje działania (mówimy o kwotach ponad 30 milionów euro!), a każdego miesiąca do grona usatysfakcjonowanych klientów dołącza ponad 500 osób.

Czemu właśnie Yousign?

Optymalizacja działań biznesowych to podstawa w skutecznym zarządzaniu zasobami firmowymi. Wykorzystanie podpisu elektronicznego musi się jednak wiązać również z bezpieczeństwem. I o to również dba Yousign.

Platforma posiada szereg skutecznych zabezpieczeń i długi proces uwierzytelniania sygnatariusza. Dzięki temu, mamy pewność, że nikt naszego podpisu nie skopiuje i nie wykorzysta. Każdy użytkownik może bez problemu zastosować w swoim biznesie podpis elektroniczny, bo sama platforma prowadzi nas przez poszczególne procedury. W razie pytań możemy też skonsultować się z obsługą.

Co więcej, platforma Yousign jest kompatybilna ze wszystkimi przeglądarkami i urządzeniami mobilnymi. Przedsiębiorca może również podpiąć tutaj własne wewnętrzne narzędzia firmowe, takie jak: CRM lub ERP za pomocą dedykowanego API..

Podpis elektroniczny to oszczędność pieniędzy

Dzięki zastosowaniu podpisu elektronicznego można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Mowa tutaj o nie tylko o szybszych działaniach biznesowych, ale również mniejszym wykorzystaniu papieru.

Poza tym:

  • Z Yousign masz gwarancję tworzenia wiążących prawnie umów zgodnych z zasadami eIDAS i RODO na terenie całej Unii Europejskiej.
  • Oszczędzasz czas i pieniądze, a także ułatwiasz życie swoim pracownikom.
  • Redukujesz błędy ludzkie - platforma jest bardzo intuicyjna, a ryzyko błędu minimalne.
  • Yousign gwarantuje bezpieczeństwo podpisów elektronicznych. Mowa o rozbudowanym systemie uwierzytelniania sygnatariusza oraz weryfikacją wykorzystującą m.in. SMS
  • Wysłane przez Yousign dokumenty wrócą podpisane już w ciągu godziny!
  • Zyskujesz możliwość integracji swoich wewnętrznych narzędzi firmowych z platformą Yousign.
  • Zyskasz nowych i zadowolonych klientów, którzy będą usatysfakcjonowani błyskawicznym przepływem dokumentacji.

Pamiętaj, że podpis elektroniczny to podpis przyszłości. Jest to rozwiązanie wiążące prawnie, intuicyjne, bezpieczne i tanie. Dzięki temu zyskasz czas, pieniądze i zadowolonych klientów oraz pracowników. Obecnie z tego typu usług korzysta już blisko połowa firm usługowych w Polsce, a wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie mocno przyspieszać.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Co to jest podpis elektroniczny? Odpowiadamy!