Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Costa Concordia - próba wyłudzenia odszkodowania wz. z katastrofą statku

Aktualności

rss

Costa Concordia - próba wyłudzenia odszkodowania wz. z katastrofą statku

2012.01.27//  D. Pęgiel
Na światło dzienne wyszło oszustwo pewnej węgierskiej rodziny. Zgłosiła ona zaginięcie swojej bliskiej amerykańskiemu prawnikowi licząc, że uda jej się wyłudzić odszkodowanie w związku z katastrofą statku Costa Concordia. Krewna nie żyje od trzech lat - czytamy na portalu Tvp.info, który powołuje się na IAR.
Costa Concordia
Costa Concordia Costa Concordia
Costa Concordia

O incydencie poinformował resort spraw zagranicznych Węgier, które przekazało sprawę policji. Węgierska rodzina zgłosiła zaginięcie krewnej, która miała znajdować się na pokładzie statku. Starsza kobieta podobno w ostatniej chwili postanowiła udać się w rejs Concordią i dlatego jej nazwisko nie znalazło się na liście pasażerów.

Amerykański prawnik węgierskiego pochodzenia nabrał podejrzeń, gdy rodzina zaczęła interesować się tylko wysokością odszkodowania, a nie losem rzekomej zaginionej. Prawnik poinformował o swoich podejrzenia węgierskie władze, a te potwierdziły próbę wyłudzenia.
Przez media przetoczyła się fala oburzenia. Komentatorzy skonfrontowali zachowanie nieuczciwej rodziny z bohaterskim czynem węgierskiego skrzypka. 38-letni Sandor Feher uratował dwójkę dzieci pomagają im założyć kapoki i odprowadzając do szalupy ratunkowej. Muzyk poniósł śmierć po tym jak wrócił po swoje skrzypce do zalanej kajuty.

Wypadek statku Costa Concordia miał miejsce 13 stycznia u wybrzeży wyspy Giglio w Toskanii. Do tej pory odnaleziono zwłoki 16 osób, 20 uznaje się za zaginione - czytamy na portau Tvp.info.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: tvp.info, IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Costa Concordia - próba wyłudzenia odszkodowania wz. z katastrofą statku

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Costa Concordia - próba wyłudzenia odszkodowania wz. z katastrofą statku