Banzaj.pl   »   Różności   »   Czy wiatrak na żaglówce wprawi ją w ruch? Ciekawy eksperyment

Różności

rss

Czy wiatrak na żaglówce wprawi ją w ruch? Ciekawy eksperyment

2017.02.10//  J. Kruczek
W kreskówkach mogliśmy nie raz zobaczyć, jak postać na łódce dmucha we własny żagiel w celu poruszania się. Ale czy faktycznie używanie wiatraka na łódce pozwoli nam płynąć do przodu?

Okazuje się, że sprawa nie jest taka łatwa. Na powyższym filmie możecie zobaczyć jak to wygląda w praktyce. pewien fizyk na przykładach pokazał, jak działa wiatrak umieszczony na pojeździe żaglowym. Jak widać, przy zwykłym żaglu wiatrak nie pozwoli nam ruszyć do przodu.
Eksperyment z żaglem
Eksperyment z żaglem Eksperyment z żaglem
Eksperyment z żaglem

Okazuje się, że powietrze rozdmuchuje się na boki w efekcie czego możemy się najwyżej pokręcić w miejscu. Jeżeli chcielibyśmy podróżować z pomocą wiatraka umieszczonego na łodzi to konieczne by było wyposażenie się w specjalnie skonstruowany żagiel, który skieruje powietrze w konkretną stronę. Wtedy łódka byłaby czymś w rodzaju pojazdu odrzutowego.
Eksperyment z żaglem
Eksperyment z żaglem
Eksperyment z żaglem

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Niecodzienny wypadek samolotu pasażerskiegoWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy wiatrak na żaglówce wprawi ją w ruch? Ciekawy eksperyment

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Czy wiatrak na żaglówce wprawi ją w ruch? Ciekawy eksperyment