Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Debata ws. ACTA: rząd ofiarą rutyny

Aktualności

rss

Debata ws. ACTA: rząd ofiarą rutyny

2012.02.06//  D. Pęgiel
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zorganizowała dzisiaj debatę, której tematem była umowa ACTA. W rozmowie z premierem i ministrami mogli uczestniczyć blogerzy, dziennikarze, prawnicy i przedsiębiorcy, a także przedstawiciele uczelni, środowisk zrzeszających twórców, branży internetowej oraz organizacji pozarządowych. Nie uczestniczyli w niej liderzy protestów przeciw ACTA oraz Fundacja Panoptykon i Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

Donald Tusk oznajmił, że maj 2012 roku powinien zostać określony jak wstępna data graniczna, do której należałoby sformułować pogląd w kwestii umowy ACTA. Zaznaczył również, iż w połowie czerwca Parlament Europejski zajmie się wnioskiem Komisji Europejskiej w sprawie tego kontrowersyjnego porozumienia.

- Dobrze byłoby, abyśmy we współpracy i sporze ze sobą do tego czasu ustalili nasz pogląd, jeśli nie na wszystkie zagadnienia, to przynajmniej na zasadność ACTA, bo będziemy mieli wtedy możliwość formułowania naszych oczekiwań wobec europarlamentarzystów - podkreślił premier, którego słowa przytacza portal Tvp.info powołując się na PAP.

Tusk podkreślił, że jest jeszcze mnóstwo czasu na poważne konsultacje w sprawie ACTA, które będą mieć za zadanie wyjaśnienie wszystkie wątpliwości, jakie narastają wokół umowy i prawa krajowego. Szef rządu przyznał równie ż, iż strona rządowa padła ofiarą rutyny podczas konsultacji społecznych, które przeciwnicy ACTA uważają za niewystarczające.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: tvp.info, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Debata ws. ACTA: rząd ofiarą rutyny

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Debata ws. ACTA: rząd ofiarą rutyny