Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Dlaczego suplementacja jest tak istotna?

Forma i zdrowie

rss

Dlaczego suplementacja jest tak istotna?

2024.06.20//  P. Potocki
Na wszystkich suplementach diety znajduje się bardzo ważna informacja dla konsumenta. Mówi ona o tym, że produkt ten nie zastępuje zbilansowanej diety, a jedynie stanowi jej uzupełnienie. Po co w takim razie stosować suplementy? Wyjaśniamy!

Szczególne stany chorobowe


W stanie po antybiotykoterapii konieczne jest uzupełnienie ilości dobroczynnych bakterii w jelitach, które uległy eliminacji na skutek działania leków. W niektórych przypadkach, pomimo spożywania prawidłowej, zbilansowanej diety, pewne składniki odżywcze nie są prawidłowo wchłaniane. Dzieje się tak na skutek zaburzeń działania narządów, ale również w wyniku starzenia – u seniorów, w wyniku zmian hormonalnych, może dochodzić do pogorszenia wchłaniania wapnia.

Niedostateczna podaż składników odżywczych w diecie


Odżywiając się zdrowo, również możemy mieć niedobory! Wynika to między innymi z tego, że powszechnie dostępne warzywa, owoce, a także wytwarzane z nich produkty, są dość ubogie w składniki odżywcze, co jest rezultatem konwencjonalnych upraw. Jeśli jesteś na diecie redukcyjnej, możesz też spożywać niewielkie objętościowo posiłki, w których nie znajdzie się wystarczająco dużo witamin, minerałów, przeciwutleniaczy, enzymów czy kwasów tłuszczowych. Wówczas warto je dostarczać w formie suplementów z dobrego źródła, takiego, jak https://pl.labone.store/. Tak naprawdę zbilansowanie jadłospisu, aby zawierał 100% potrzebnych substancji i uwzględniał niedostateczne wchłanianie składników odżywczych, jest niemal niemożliwe. Dlatego właśnie stosuje się jakościową suplementację.

Ograniczone wchłanianie składników z diety


Wspomniane wyżej niedostateczne wchłanianie, to kolejny powód, dla którego warto sięgnąć po wysokiej jakości preparaty uzupełniające dietę w składniki odżywcze. Nie wchłaniamy 100% tego, co znajduje się na przykład w pomidorze, jabłku czy mięsie. Część witamin, minerałów i innych substancji przechodzi po prostu przez układ trawienny, nie trafiając nigdy do celu, czyli do komórek organizmu. Jeśli więc Twój jadłospis zakłada spożycie obejmujące 100% referencyjnych dziennych wartości, to w rzeczywistości organizm przyjmie dużo mniej substancji odżywczych.

Chęć poprawy funkcji organizmu


Po suplementy sięga się nie tylko w stanach szczególnego zapotrzebowania organizmu na witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe czy probiotyki. Niekiedy warto wspomagać niektóre funkcje organizmu, takie jak produkcja kolagenu, odchudzanie czy oczyszczanie wątroby, aby czuć się jeszcze lepiej i osiągać zamierzone przez siebie cele. Warto przy tym wybierać wysokiej jakości produkty, zawierające odpowiednie dawki substancji aktywnych w towarzystwie innych składników, które wspierają ich wchłanianie. Wówczas można liczyć na pozytywne efekty przy regularnym stosowaniu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton Sea

Źródło: grafika: freepik.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dlaczego suplementacja jest tak istotna?

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Dlaczego suplementacja jest tak istotna?