Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Egipt: Wojsko zaatakowało demonstrantów w Kairze

Aktualności

rss

Egipt: Wojsko zaatakowało demonstrantów w Kairze

2011.04.09//  D. Pęgiel
Egipskie wojsko w sobotę nad ranem niespodziewanie zaatakowało protestujących na placu Tahrir w Kairze. Demonstranci zostali rozpędzeni. Żołnierze strzelali w powietrze przedzierając się do centralnego punktu placu, gdzie manifestanci stworzyli ludzki łańcuch, próbując w ten sposób ochronić kilkunastu oficerów, którzy się do nich przyłączyli.
Egipska armia
Egipska armia Egipska armia
Egipska armia

Bliżej nieustalona liczba protestujących została zaciągnięta do policyjnych ciężarówek. Demonstranci twierdzą, że wielu z nich zostało rannych – żołnierze mieli bić i kopać protestujących, w tym także kobiety.

Zgromadzenie na placu Tahrir domagali się pociągnięcia do odpowiedzialności za korupcję obalonego prezydenta Hosni Mubaraka i jego rodziny. Żądali także przyśpieszenia postępowań karnych wobec byłych wysokich przedstawicieli reżimu, którzy nadużywali władzy, a także rozwiązania Narodowej Partii Demokratycznej.

Zdaniem komentatorów wczorajszą demonstrację należy interpretować jako oznakę wzrastającego zniecierpliwienia i braku zaufania Egipcjan wobec rządzących woskowych. Pojawiają się zarzuty, że armia chroni Mubaraka, który jest byłym oficerem wysokiej rangi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Blondynka kontra zamarznięte jezioro

Źródło: wprost.pl; PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Egipt: Wojsko zaatakowało demonstrantów w Kairze

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

  • Milenium Zakłady Bukmacherskie to jeden z legalnych bukmacherów, a więc takich, którzy otrzymali...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Egipt: Wojsko zaatakowało demonstrantów w Kairze