Banzaj.pl   »   Różności   »   Guqin - artystka gra na klasycznym chińskim instrumencie

Różności

rss

Guqin - artystka gra na klasycznym chińskim instrumencie

2019.11.16//  J. Kruczek
Świat muzyki zna wiele imponujących instrumentów cieszących pięknymi dźwiękami od wieków. Guqin to tradycyjny chiński instrument muzyczny z grupy tak zwanych chordofonów. Dziś mamy dla Was próbkę możliwości tego starożytnego instrumentu.
Powyższe nagranie pokazuje, jak artystka gra na guqin. Instrument brzmi bardzo elegancko i romantycznie. Guqin przyjmuje formę podłużnego drewnianego pudła rezonansowego ze strunami. Dziś niewiele osób potrafi grać na tym instrumencie. Szacuje się, że jest to około 2000 osób. Gra na guqin była tak istotna dla rozwoju kultury cywilizacji, że w 2003 roku UNESCO uznało sztukę gry na guqin za Arcydzieło Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości. W 2008 roku wpisano grę na tym instrumencie na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
Guqin
Guqin Guqin
Guqin

Guqin brzmi fantastycznie, a jego odpowiednie wykorzystanie pozwala tworzyć imponujące dzieła muzyczne. Wystarczy się wsłuchać w brzmienie tego instrumentu, aby odpłynąć.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Guqin - artystka gra na klasycznym chińskim instrumencie

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Guqin - artystka gra na klasycznym chińskim instrumencie