Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hanna Gronkiewicz-Waltz zostaje na stanowisku! Sondaże wskazują na zbyt niską frekwencję

Aktualności

rss

Hanna Gronkiewicz-Waltz zostaje na stanowisku! Sondaże wskazują na zbyt niską frekwencję

2013.10.14//  J. Kruczek
Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostanie prezydentem Warszawy. Choć na oficjalne wyniki referendum musimy jeszcze poczekać, to według sondaży frekwencja była zbyt niska, aby referendum było wiążące. Większość Warszawiaków zrezygnowała z udziału w procederze mającym odwołać panią prezydent.

Według sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla TVN24 i TVP Info za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz opowiedziało się 94,7 procent głosujących, zaś 5,3 procent było za pozostaniem na stanowisku. Najwyższą frekwencję odnotowano w Śródmieściu - 35,6 procent. Najniższa frekwencja wystąpiła na Ursynowie - 19,4 procent.
Takie wyniki oznaczają, że Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostanie prezydentem Warszawy, co może uznać za spory sukces polityczny. W oświadczeniu wydanym po ogłoszeniu wstępnych wyników Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że ta sytuacja nauczyła jej słuchać mieszkańców i wychodzić do nich z dialogiem. Referendum nauczyło ją komunikacji i pozwoliło stać się lepszym prezydentem i politykiem. Podkreśliła też, że ludzie dokonali wyboru i teraz będzie się starała utrzymać lepszy kontakt z Warszawiakami. Komisja zajmująca się referendum poda oficjalne wyniki po weryfikacji i przeliczeniu wszystkich oddanych głosów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hanna Gronkiewicz-Waltz zostaje na stanowisku! Sondaże wskazują na zbyt niską frekwencję

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hanna Gronkiewicz-Waltz zostaje na stanowisku! Sondaże wskazują na zbyt niską frekwencję