Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hiszpania: Niemcy nakręcają ogórkową psychozę

Aktualności

rss

Hiszpania: Niemcy nakręcają ogórkową psychozę

2011.05.31//  D. Pęgiel
Andaluzyjskie władze zarzuciły Niemcom wszczęcie alarmu sanitarnego w Europie w sprawie hiszpańskich ogórków. Zdaniem Hiszpanów warzywa mogły ulec skażeniu podczas transportu lub handlu. Tymczasem w naszym kraju inspektorzy sanitarni badają znajdujące się w obrocie warzywa - informuje portal Money.pl.
ogórki, warzywa
ogórki, warzywa Zdaniem Hiszpanów Niemcy nakręcają ogórkową psychozę
ogórki, warzywa

- Hiszpania zażąda w ramach Unii Europejskiej odpowiedzi na niepowetowane straty, do który przyczyniły się niemieckie władze, twierdząc, że za sprawą hiszpańskich ogórków rozprzestrzeniają się bakterie – oznajmił minister ochrony środowiska, rolnictwa i rybołówstwa Rosa Aguilar.

Wcześniej szefowa resortu rolnictwa i rybołówstwa w rządzie Andaluzji Clara Aguilera poinformowała o handlowej agresji przeciwko produktowi, którego głównym odbiorcą są Niemcy. Zdaniem dziennika "El Pais" 36% andaluzyjskich ogórków trafia na stoły niemieckich konsumentów.

Przedstawicielka władz Andaluzji podkreśliła, że ogórkowa psychoza zbiega się w czasie z nadpodażą i bardzo niskimi cenami w Unii Europejskiej. "El Pais" twierdzi, iż przez alarm sanitarny w związku z wykryciem przez Niemcy szczepu pałeczek okrężnicy hiszpański sektor warzywno-owocowy ponosi wielomilionowe straty - około 200 mln euro tygodniowo.

Tymczasem w Niemczech do 14 wzrosłą liczba osób, które zmarły w wyniku zakażenia groźnym szczepem pałeczki okrężnicy. Do zatruć dochodzi po zjedzeniu sałaty, ogórków i surowych pomidorów. Według niemieckich mediów skażone warzywa pochodziły z Hiszpanii.

Główny Inspektor Sanitarny poinformował, iż w Polsce odbywają się kontrole targowisk i hurtowni warzyw, skąd pobierane są próbki do badań mikrobiologicznych. GIS zapewnia, że w naszym kraju nie ma przypadków zatruć przypominających zachorowania z Niemiec. Służby sanitarne apelują o zachowanie higieny, częste mycie rąk oraz warzyw, także po ich obraniu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: money.pl, PAP, IAR


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hiszpania: Niemcy nakręcają ogórkową psychozę

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Hiszpania: Niemcy nakręcają ogórkową psychozę