Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Idealny materac do potrzeb sportowca

Forma i zdrowie

rss

Idealny materac do potrzeb sportowca

2021.12.22//  B. Grycan
Tagi: Sen Materac

Nocny odpoczynek jest bardzo istotny dla całego organizmu. W trakcie snu we wnętrzu ustroju dochodzi do uruchomienia licznych procesów regeneracyjnych, które korzystnie wpływają na zdrowie, samopoczucie i prace mózgu. Szczególną grupą społeczną, dla której odpoczynek i regeneracja ciała jest niezwykle ważna są sportowcy. Jaki materac będzie najlepiej odpowiadał na potrzeby osób aktywnych fizycznie?

 


Materac dla sportowca - dlaczego jego wybór jest ważny?
Ciało sportowców każdego dnia poddawane jest dużej dawce aktywności fizycznej. Ciągła praca mięśni prowadzi do obciążenia układu ruchu, czego efektem jest stworzenie się bolesnych spięć mięśniowych. Głównym zadaniem dobrze dobranego materaca dla osób aktywnych fizycznie jest zapewnienie całemu organizmowi przestrzeni do odpoczynku w naturalnej, swobodnej pozycji, która prozdrowotnie wpływa na jakość i efektywność nocnej regeneracji.
Podczas wyboru konkretnego modelu warto kierować się przede wszystkim dopasowanymi do potrzeb użytkownika parametrami oraz jakością wykonania materaca. Najwyższej jakości podłoża, które wykonywane są z certyfikowanych surowców można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders, na stronie: https://www.materacegdynia.eu. Producent oferuje materace, które wykonywane są z różnych komponentów, dzięki czemu dostępne są w wielu stopniach twardości, a także różnych wymiarach.


Rozmiar i twardość materaca do sportowca - na co zwrócić uwagę?
Twardość oraz rozmiar materaca dla sportowca są bardzo ważnymi parametrami, które należy uwzględnić podczas zakupu. Zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości miejsca do odpoczynku pozwala na swobodne przesypianie nocy, bez pobudek. Nocne pobudki wpływają na zakłócenie higieny snu, ze względu na przerywanie jego poszczególnych faz. Dla osób aktywnych fizycznie, które śpią w pojedynkę odpowiedni będzie materac 120x200, natomiast dla osób śpiących z partnerem należy wybrać większy rozmiar, na przykład 160x200.

Twardość podłoża, oznaczana symbolem H z cyfrą, jest parametrem, który należy dobrać do masy ciała użytkownika. Miękkie materace dedykowane są lekkim kobietom, których waga nie przekracza 60 kilogramów. Z kolei osobom o większej wadze dedykowane są modele średnio twarde lub twarde. Dobranie twardości podłoża ściśle do swojej wagi zapobiega niebezpiecznemu wyginaniu się materaca, czego efektem mógłby być ból pleców i uczucie niewyspania.

Wypełnienie materaca - jaki model wybrać dla sportowca?
Sportowcy są użytkownikami, które posiadają zwiększoną potrzebę snu i regeneracji ciała. W ofercie marki Hilding dostępne są wysokiej jakości podłoża, które konstruowane są przy użyciu wypełnień piankowych lub sprężynowych.

Jednym z modeli, polecanych dla osób aktywnych fizycznie jest materac Hilding Fandago. To najwyższej jakości materac, który zapewnia mocne wsparcie dla całego ciała. Jest to możliwe, dzięki wypełnieniu składającemu się ze sprężyn kieszeniowych, które dają efekt najlepszej elastyczności punktowej podłoża. Powierzchnia materaca, po obraniu ulubionej pozycji ciała przez użytkownika z łatwością dopasowuje się do jej kształtu, dzięki czemu kręgosłup oraz mięśnie otrzymują właściwe wsparcie w trakcie odpoczynku. Materac Fandago, po przejściu restrykcyjnych badań i testów otrzymał status wyrobu medycznego, co niewątpliwie jest potwierdzeniem jego wytrzymałości i ponadprzeciętnej jakości.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Zwiedzanie okolic jeziora Salton SeaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Idealny materac do potrzeb sportowca

Facebook

Alkohole    Dieta    Kosmetyki    Moda    Moda męska    Modelki    Odzież męska    Odżywianie    Party    Perfumy    Pielęgnacja    Podróże    Porady męska moda    Sesje zdjęciowe    Styl życia    Trening    Woda toaletowa    Zdrowie    Zegarki    Ćwiczenia fizyczne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Lifestyle   »   Forma i zdrowie   »   Idealny materac do potrzeb sportowca