Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Iran chce reakcji ONZ ws. zamachów na irańskich naukowców nuklearnych

Aktualności

rss

Iran chce reakcji ONZ ws. zamachów na irańskich naukowców nuklearnych

2012.01.12//  D. Pęgiel
Iran zaapelował do Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych i sekretarza generalnego tej instytucji o potępienie serii zabójstw irańskich naukowców nuklearnych. Irański ambasador przy ONZ oznajmił również, że powinna ona podjąć kroki, które całkowicie wyeliminują terroryzm w każdej jego formie – czytamy na portalach Presstv.ir oraz Smh.com.au.
Apel Teheranu padł po wczorajszym zamachu na irańskiego eksperta jądrowego. Mostafa Ahmadi Roszan był inżynierem-chemikiem, który w ośrodku nuklearnym Natanz pełnił funkcje zastępcy dyrektora i nadzorował wydział zajmujący się wzbogacaniem uranu. Zabity został w Teheranie w wyniku wybuchu bomby, którą motocyklista przytwierdził do jego samochodu.

To kolejny zamach na irańskiego naukowca w ciągu ostatnich miesięcy. Pod koniec 2010 roku w Teheranie miały miejsce dwa ataki bombowe, w których śmierć poniósł specjalista zajmujący się sprawami jądrowymi, a drugi został rannym. Wówczas Iran podobnie jak teraz oskarżył Izrael o przeprowadzenie zamachu.

Irańskie władze twierdzą, iż służby państwa żydowskiego starają się wyeliminować kluczowe postacie programu nuklearnego Islamskiej Republiki. Wiceprezydent Islamskiej Republiki Reza Rahimi zapowiedział jednak, że zabójstwa irańskich naukowców nie powstrzymają rozwoju programu nuklearnego prowadzonego przez Teheran.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Presstv.ir, Smh.com.au.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Iran chce reakcji ONZ ws. zamachów na irańskich naukowców nuklearnych

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Iran chce reakcji ONZ ws. zamachów na irańskich naukowców nuklearnych