Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Izrael uderzył w Strefę Gazy

Aktualności

rss

Izrael uderzył w Strefę Gazy

2011.01.02//  D. Pęgiel
Lotnictwo Izraela przeprowadziło z soboty na niedzielę dwa ataki na Strefę Gazy. Izraelczycy obrali sobie za cel obozy dla uchodźców – donoszą źródła palestyńskie. Rzeczniczka armii izraelskiej oświadczyła, że nalotów dokonano w odpowiedzi na wcześniejszy ostrzał rakietowy terytorium żydowskiego państwa.
Lotnictwo Izraela
Lotnictwo Izraela Lotnictwo Izraela
Lotnictwo Izraela

Wojskowa przedstawicielka Izraela przyznała, że celem działań lotnictwa był ośrodek szkoleniowy Hamasu w obozie Nuiserat w środkowym rejonie Strefy Gazy oraz zakład produkujący broń w obozie Jabliere, niedaleko miasta Gaza.

Jak wynika z danych żydowskiej armii, tylko w ubiegłym roku wystrzelono na Izrael ponad 230 rakiet. Liczba ataków rakietowych zaczęła znowu wzrastać. W 2008 roku, po przeprowadzonej zmasowane ofensywie na Strefę Gazy, której zadaniem było położenie kresu wciąż powtarzającym się atakom z tego terytorium przy użyciu pocisków chałupniczej produkcji, udało się na dłuższy czas znacznie obniżyć rakietową aktywność Palestyńczyków.

Strefa Gazy to obszar położony na wybrzeżu Morza Śródziemnego, graniczący na południowym zachodzie z Egiptem oraz na północy i wschodzie z Izraelem. Jego całkowita powierzchnia to 360 km2. Pozostaje on pod administracją władz Autonomii Palestyńskiej, jednak od czerwca 2007 roku faktyczną kontrolę sprawuje organizacja Hamas.

Terytorium to nie jest uznawane za część jakiegokolwiek niezawisłego kraju, chociaż za pośrednictwem władz palestyńskich stawia żądania włączenia w skład przyszłego państwa - Palestyny.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: wiadomosci24.pl; sfora.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Izrael uderzył w Strefę Gazy

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Izrael uderzył w Strefę Gazy