High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Jak działają klawiatury gamingowe?

Komputery i konsole

rss

Jak działają klawiatury gamingowe?

2022.04.25//  P. Potocki
Wysokiej jakości klawiatura do gier sprawdza się nie tylko podczas rozgrywek sieciowych z żywym przeciwnikiem, ale także w codziennej pracy. Dzieje się tak, ponieważ przeważnie klawiatury biurowe w codziennym użytkowaniu nie są po prostu tak komfortowe w użytkowaniu ani tak wytrzymałe, jak klawiatury gamingowe. Klawiatury przeznaczone do grania mogą być droższe, ale oferują również możliwości, z którymi tanie biurowe urządzenia nie mogą się równać, takie jak przyciski mechaniczne, przy których możemy odpowiednio zaprogramować klawisze wraz z oświetleniem RGB - specjalnym oświetleniem dla zaawansowanych gamerów. 
Funkcje te potrafią zrobić ogromną różnicę podczas grania. Na podstawie naszych doświadczeń widzimy, że kiedy już zaczniesz używać klawiatury dla graczy, już nigdy nie będziesz chciał wrócić do zwykłej, tudzież biurowej klawiatury. Ulubiona konfiguracja zależy od Twoich nawyków w grach, dostępnego miejsca na biurku i budżetu. Jeśli masz tylko trochę pieniędzy do wydania (około 200 zł), możesz już kupić coś przyzwoitego, ale za cenę 400-500 złotych możesz uzyskać niemal idealne urządzenie peryferyjne, które będzie działać przez wiele lat. Kiedy już raz spróbujesz klawiatury gamingowej, już nigdy nie będziesz grać — ani pisać — w ten sam sposób.

Jaka jest najlepsza klawiatura do gier?

Chociaż „najlepsza klawiatura do gier” w dużej mierze zależy od sytuacji każdego użytkownika, mogę przedstawić kilka ogólnych zaleceń. Wszystkie moje ulubione klawiatury do gier mają kilka cech wspólnych:

  • Klawisze muszą być mechaniczne,
  • Model klawiatury musi być opływowy,
  • Zależy mi również na oświetleniu RGB.

Chociaż podświetlenie RGB nie jest wymagane, to jednak trzeba przyznać, że gdy już przetestuje się dobrze podświetloną klawiaturę, to ciężko jest z niej zrezygnować. Barwne kolory sprawiają, że sprawia ona wrażenie wyjątkowej, szczególnie jeśli zaprogramujemy własne, unikatowe oświetlenie.

Jedna z najlepszych klawiatur do gier, jaką możesz obecnie kupić — w rzeczywistości jest to najlepsza klawiatura do gier, jaką kiedykolwiek testowałem — to Corsair K70 RGB MK. 2. Ta kolorowa klawiatura pozwala wybrać ulubiony przełącznik klawiszy Cherry MX (lubię hałaśliwe, dotykowe Blues, ale możesz też uzyskać liniowe czerwienie, ciche brązy lub niesamowite prędkości), a następnie zaprogramować klawisze i wzory kolorów, aby pasowały do ​​twoich ulubionych gier. Jest wspaniale zaprojektowana i wygodna w użyciu.

Jeśli pieniądze nie mają znaczenia, Logitech G915 jest jedną z najfajniejszych klawiatur, z jakich będziesz mógł korzystać. W rzeczywistości jest to moja codzienna klawiatura w pracy - ponieważ uczyniłem swoje biurko strefą bezprzewodową. To stylowe akcesorium to druga w historii bezprzewodowa klawiatura mechaniczna firmy Logitech, ale jest o wiele lepsza niż poprzednie modele tej firmy. Dużą rolę odgrywają niskoprofilowe nasadki klawiszy, dzięki którym codzienna praca jest naprawdę komfortowa. Przełączniki są czułe, dzięki czemu podczas używania tej klawiatury nie czuje się zmęczenia nawet po kilku godzinach wytężonej pracy. Nie zdarzają się również sytuacje, w których klawiatura nie wyczułaby nacisku naszego palca, co sprawia, że pisze się na niej szybko i sprawnie. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak działają klawiatury gamingowe?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale KulturaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Jak działają klawiatury gamingowe?