Banzaj.pl   »   Różności   »   Jak powstają zapadliska? Tajemnica niebezpiecznych zjawisk

Różności

rss

Jak powstają zapadliska? Tajemnica niebezpiecznych zjawisk

2017.06.29//  J. Kruczek
Leje krasowe są jednym z największych zagrożeń dla zabudowań ludzkich. Zapadliska potrafią wchłonąć drogi, auta a nawet domy. Ale jak powstają?

W sieci pojawiło się bardzo ciekawe nagranie omawiające zjawisko zapadlisk. Powstają one przez wodę przemieszczająca się wewnątrz ziemi. Doprowadza ona do erozji i pojawiania się coraz większych przestrzeni pod ziemią. A w te przestrzenie w końcu zapada się ziemia znajdująca się powyżej.
Zapadliska
Zapadliska Zapadliska
Zapadliska

W efekcie w pewnym momencie w ziemię zapada się to co jest na powierzchni. Niestety czasem są to właśnie drogi czy domy. Zjawisko to jest niezwykle niebezpiecznie, ponieważ rzeczy z powierzchni mogą zostać wciągnięte głęboko pod ziemię. W przypadku pochłonięcia człowieka może on nie mieć szans na przeżycie. Na filmie możecie zobaczyć eksperymenty szczegółowo prezentujące to niebezpieczne zjawisko.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Peachtree City, czyli miasto wózków golfowychWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak powstają zapadliska? Tajemnica niebezpiecznych zjawisk

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

  • Huawei nie zwalnia tempa i prezentuje kolejnego smartfona. Tym razem jest to interesujący model...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Jak powstają zapadliska? Tajemnica niebezpiecznych zjawisk