Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak tanio wymieniać waluty?

Finanse

rss

Jak tanio wymieniać waluty?

2021.12.22//  B. Grycan

Oszczędzanie w walutach, wyjazd za granicę, czy spłacanie kredytu walutowego to jedne z najczęstszych powodów zakupu obcych jednostek monetarnych. Zwykle szukamy najkorzystniejszej okazji, która nie obciąży naszego portfela. Polacy najczęściej wybierają kantor lub bank, jednak w każdej z tych możliwości możemy wymienić waluty online. Które rozwiązanie jest najkorzystniejsze? W artykule prześwietlimy kilka możliwości pod kątem cen, wygody oraz bezpieczeństwa.

 

Kantor stacjonarny, czy bank?
Dla wielu osób kantor stacjonarny jest pierwszym wyborem podczas wymiany walut. Warto wiedzieć, że punkty zlokalizowane w miejscach turystycznych zwykle mają zdecydowanie wyższe kursy niż inne placówki. Wymiana w klasycznym kantorze jest szybka, o ile nie czeka nas wyprawa na drugi koniec miasta i mamy pewność, że aktualny kurs danej waluty, jest w tym miejscu satysfakcjonujący. Kolejnym popularnym rozwiązaniem są banki, gdzie w większości placówek możemy wymienić najpopularniejsze waluty. Warto jednak wiedzieć, że kursy walut będą w nich zdecydowanie wyższe, ponieważ jest to dodatkowa usługa. Jeżeli szukamy korzystnych kursów warto wiedzieć, czym jest spread walutowy, czyli to, na czym zarabiają banki i kantory. Jest to różnica między kursem kupna, a sprzedaży waluty. Im niższy spread oferuje kantor wymiany walut lub bank, tym transakcja dla klienta jest korzystniejsza.

Wymiana walut online – wygodna i korzystna?


Od kilku lat na popularności zyskuje wymiana walut online, która jest rozwiązaniem wygodnym oraz szybkim, a także równie bezpiecznym jak transakcja w banku. Kantor internetowy, giełda walut, czy społecznościowa platforma wymiany walut to pojęcia, które są coraz bliższe Polakom, którzy chcą przeprowadzać transakcje bez wychodzenia z domu i bez nadwyrężania portfela. Szukając odpowiedniego serwisu warto zwrócić uwagę na poziom zabezpieczeń, liczbę opinii i renomę platformy. Warto wybierać kantory online, które mogą poszczycić się zaufaniem klientów oraz dbałością o bezpieczeństwo transakcji.

Jak działa kantor internetowy?


Wymiana walut online w kantorze internetowym jest szybka i prosta. Wystarczy posiadać dostęp do internetu i już możemy przeprowadzać transakcje bez wychodzenia z domu. Przykładowo w serwisie https://internetowykantor.pl/ możemy kupić walutę lub wykonać przelew zagraniczny w 3 krokach. Wystarczy założyć konto, zlecić transakcję wymiany i przelać odpowiednią kwotę a wymienione środki są przesyłane na podany rachunek bankowy. Kantor online umożliwia wymianę 24 na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie ogranicza nas ani czas, ani miejsce.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Grafika: pexels.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak tanio wymieniać waluty?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak tanio wymieniać waluty?