Banzaj.pl   »   Różności   »   Jak zacząć remont łazienki?

Różności

rss

Jak zacząć remont łazienki?

2022.06.24//  P. Potocki

Remont łazienki nie bez powodu kojarzy nam się z ogromną traumą, zarówno administracyjną, logistyczną, jak i finansową. To przecież najważniejsze pomieszczenie w naszym domu, bez którego nie wyobrażamy sobie normalnego funkcjonowania, nie mówiąc już o kosztach i wszystkich mniejszych problemach, które z pewnością w trakcie skutecznie zepsują nam misterne plany. Jak zatem zacząć remont łazienki, by nie stresować się i spokojnie oczekiwać na zakończenie prac remontowych?

 


Na samym początku plan remontu
Robienie remontu bez planu to najczęściej popełniany błąd, który w praktyce wydłuży cały proces, zwiększy koszty i przyprawi nas o jeszcze więcej niepotrzebnego stresu. By cały remont przeprowadzić odpowiednio, zacznijmy od stanu wyjściowego. Co obecnie znajduje się w łazience i jak chcemy to zmienić, by funkcjonalność pomieszczenia była możliwie jak najbardziej dostosowana do naszych potrzeb. Wybierzmy kolor kafelek, rozplanujmy rozmieszczenie wszystkich elementów białego montażu, zastanówmy się nad wyborem spośród wielu dostępnych rozwiązań. Wanna czy prysznic? Toaleta podtynkowa czy wolnostojąca? To i wiele innych elementów musimy mieć zaplanowane jeszcze przed pierwszym dniem remontu.


Wycena remontu i dostosowanie jej do naszych możliwości finansowych

Remont nigdy nie powinien rozpoczynać się bez dokładnego oszacowania kosztów i skonfrontowania ich z budżetem, jaki możemy przeznaczyć na wszystkie prace. Warto już kilka tygodni przed planowanym rozpoczęciem prac sprawdzić ceny materiałów, a także wybrać te, które nam się podobają. Być może okaże się, że po całkowitym zsumowaniu wydatków zostanie nam kilkaset złotych. Czy w ramach tego warto wybrać droższe odpowiedniki płytek, czy farby? Lepiej nie. Praktyka pokazuje, że w trakcie remonty wyjdzie jeszcze kilka dodatkowych wydatków, których nie braliśmy pod uwagę przy wycenie, szczególnie jeśli nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie wykończenia łazienek. Dodatkowe, nieoczywiste wydatki mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych, dlatego wycena powinna zawierać narzut w wysokości około 20% kosztów, które dotychczas wzięliśmy pod uwagę.

Zakup niezbędnych materiałów i elementów wystroju łazienki

Gdy etapy remontu zostały zaplanowane, czas na zakup wszystkich niezbędnych materiałów i elementów, które w niedalekiej przyszłości będą stanowiły o estetyce naszej łazienki. Kafelki ścienne, kafle podłogowe, klej do kafelek, hydroizolacja, farba na sufit, oświetlenie to podstawowe zakupy, bez których żaden remont nie może dojść do skutku. Kolejne elementy to zakupy bezpośrednio związane z białym montażem. Zakup wanny lub prysznica. Jeśli decydujemy się na drugi wariant, pamiętajmy o takich elementach, jak słuchawka prysznicowa, czy bateria podtynkowa prysznicowa. Coraz częściej w nowoczesnych łazienkach stosuje się także deszczownicę. Kolejne elementy to toaleta, umywalka, a także funkcjonalne meble, które odpowiadać będą za przechowywanie wszystkich naszych kosmetyków.


Zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej

O ile nie sami nie jesteśmy ekspertami w dziedzinie remontów i wykańczania wnętrz, remont łazienki wymagać będzie od nas zatrudnienia ekipy specjalistów znających się na rzeczy. Takie decyzje najlepiej podejmować na podstawie opinii i rekomendacji innych klientów. Z jednej strony zależy nam na tym, by remont był wykonany solidnie i profesjonalnie w relatywnie krótkim czasie. Z drugiej strony nie chcemy też wydać zbyt dużej części funduszy na usługi remontowe. Wybór sprawnej i taniej ekipy to duże wyzwanie, dlatego poszukiwania specjalistów warto rozpocząć nawet na kilka miesięcy przed planowaną datą remontu, szczególnie gdy remont łazienki chcemy wykonać latem.  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak zacząć remont łazienki?

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Jak zacząć remont łazienki?