Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Katastrofa statku z uchodźcami u wybrzeży Włoch

Aktualności

rss

Katastrofa statku z uchodźcami u wybrzeży Włoch

2013.10.03//  J. Kruczek
Kolejny dramat u wybrzeży Włoch. Niedaleko wyspy Lampedusa zginęło co najmniej 82 imigrantów z Afryki. Statek, którym próbowali się dostać do Włoch stanął w płomieniach, a następnie się przewrócił. Większość ofiar pochodziło z Erytrei i Somalii.

Służby ratunkowe poszukują rozbitków, których jest jeszcze około 250. Z wody wyłowiono ciała 82 osób, a 150 rozbitków wyciągnięto z wody żywych. Bilans ofiar ciągnie rośnie, a władze wyspy alarmują, że już się skończyło miejsce w szpitalach dla ocalałych oraz dla wyławianych zwłok.
Według ocalałych na statku znajdowało się około 500 osób. Do pożaru doszło przez samych uchodźców. To oni podpalili koce chcąc zwabić straż przybrzeżną, która musiałaby ściągnąć uchodźców na ląd. Niestety ogień wyrwał się spod kontroli i zajął cały statek. Straż przybrzeżną o zdarzeniu poinformowali rybacy widzący płonącą jednostkę. To jedna z największych katastrof z uchodźcami z Afryki u wybrzeży Włoch. Karabinierzy zatrzymali spośród uchodźców jednego Tunezyjczyka, który był współorganizatorem przemytu ludzi.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Szabla piracka odzyskuje drugie życieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Katastrofa statku z uchodźcami u wybrzeży Włoch

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

  • Lenovo zapowiedziało monitor Legion Y27gq, który ma zaoferować niedostępne wcześniej parametry...

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Katastrofa statku z uchodźcami u wybrzeży Włoch