Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Kim Schmitz - założycielowi Megaupload grozi 20 lat więzienia

Aktualności

rss

Kim Schmitz - założycielowi Megaupload grozi 20 lat więzienia

2012.01.25//  D. Pęgiel
Kim Schmitz - znany równiez jako Kim Dotcom - pozostanie w nowozelandzkim areszcie. Miejscowe media podały, że sędzia nie przystał na wniosek założyciela kontrowersyjnej platformy internetowej Megaupload o zwolnienie za kaucją - czytamy na stronie internetowej gazety "New Zealand Herald".

Niemiec pozostanie za nowozelandzkimi kratkami przynajmniej do 22 lutego bieżącego roku. Przypomnijmy, iż na prośbę FBI aresztowano go 20 stycznia w Auckland. Stany Zjednoczone złożyły już wniosek o ekstradycję Schmitza. Amerykańskie władze zarzucają mu między innymi piractwo internetowe oraz naruszanie praw autorskich; grozi mu 20 lat więzienia. Prawnicy twierdzą, że procedura ekstradycyjna może potrwać wiele miesięcy.
Kim Schmitz
Kim Schmitz Kim Schmitz
Kim Schmitz

Kim Dotcom jest założycielem jednej z najpopularniejszych stron umożliwiających wysyłanie oraz pobieranie muzyki, filmów i gier - często z naruszeniem praw autorskich. Przedsięwzięcie to okazało się prawdziwą żyłą złota - zarobił na nim 175 mln dolarów

Dochodzenie ujawniło potężną fortunę Niemca. Jego posiadłość o wielkości 240 hektarów warta jest ok. 36 mln dolarów i należy do najdroższych w Nowej Zelandii. Ponadto Schmitz uwielbiał luksusowe samochody, których miał 18. Znaleziono przy nim 8 mln dolarów w gotówce, a kolejne 42 mln odkryto w jego biurach w Hongkongu.
Majątek Schmitza
Majątek Schmitza Majątek Schmitza
Majątek Schmitza

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: New Zealand Herald


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kim Schmitz - założycielowi Megaupload grozi 20 lat więzienia

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Kim Schmitz - założycielowi Megaupload grozi 20 lat więzienia