Banzaj.pl   »   Aktualności   »   LeBron James wyrywa zwycięstwo Orlando Magic

LeBron James wyrywa zwycięstwo Orlando Magic

2009.05.23//  Rafał Bednarz
Sekunda do końca spotkania. Orlando Magic prowadzi dwoma punktami. Cleveland Cavaliers wybijają piłkę zza linii bocznej. Podanie trafia oczywiście do LeBrona Jamesa. Niesamowity rzut za trzy! Cleveland wygrywa spotkanie jednym punktem - 96:95. W całej serii mamy remis 1:1.

Drugi mecz rozpoczął się bardzo podobnie jak pierwsze spotkanie w serii. Na parkiecie dominowali zawodnicy Cleveland - prowadzili nawet 43:20. Potem Orlando Magic wzięli się w garść i zaczęli odrabiać straty. Pod koniec pierwszej połowy strata Magic wynosiła już tylko 11 punktów.l W trzeciej kwarcie przypomniał o sobie Rashard Lewis rzucając dwie trójki po rząd. Magic tracili wtedy do rywali zaledwie 6 punktów.
W końcówce spotkania przy remisie 93:93 błąd popełnił LeBron James - jego strata, zakończona punktami Hedo Turkoglu ustaliła wynika na 93:95. Do końca spotkania pozostała 1 sekunda. Piłka trafia do MVP sezonu 2009 czyli LeBrona Jamesa - rzut za trzy - tafił! Cleveland Cavaliers wygrywają spotkanie jednym punktem.
Rzut LeBrona Jamesa na wagę zwycięstwa sekundę przed końcem spotkania.

Marcin Gortat zagrał w meczu 10 minut. W tym czasie zdobył 4 punkty, 2 zbiórki i jeden blok. Rywalizacja w serii przynosi się teraz na parkiet Orlando Magic.