Banzaj.pl   »   Różności   »   Łódź ratunkowa na wzburzonym morzu. Widoki z kabiny

Różności

rss

Łódź ratunkowa na wzburzonym morzu. Widoki z kabiny

2018.01.11//  J. Kruczek
Łodzie ratunkowe różnią się znacząco od innych jednostek pływających. Te niewielkie statki mają za zadanie możliwie jak najszybciej przemierzać wzburzone morze, a to oznacza niezwykle trwałą i szczelną konstrukcję.
Dziś mamy dla Was ciekawy materiał opublikowany przez szkołę  ratownictwa morskiego w niemieckim Stavern. Możemy zobaczyć ujęcia z wnętrza łodzi ratunkowej, która przemyka przez wysokie fale. Jak widać na nagraniu łódź często jest wyrzucana w powietrze i z dużą prędkością uderza w wodę.
Łódź ratunkowa
Łódź ratunkowa Łódź ratunkowa
Łódź ratunkowa

Załogę przed urazami chronią specjalne fotele tłumiące uderzenia. Łódź bardzo sprawnie pomyka po wodzie i jeżeli wierzyć jej konstruktorom jest całkowicie niezatapialna. Prowadzenie takiej maszyny po falach wymaga sporej wprawy. Podróżowanie takie, jak na filmie wbrew pozorom nie jest zabawą. Jeden zły manewr może się zakończyć przewróceniem jednostki. Właśnie dlatego kapitanowie jednostek ratunkowych są doskonale przeszkoleni.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orkiestra z Ohio daje popisWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Łódź ratunkowa na wzburzonym morzu. Widoki z kabiny

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Motoryzacja

  • Odświeżone Porsche Panamera w końcu doczekało się ostrzejszej wersji GTS. Dzięki temu klienci...

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Łódź ratunkowa na wzburzonym morzu. Widoki z kabiny