Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Los Angeles Lakers mistrzami NBA

Los Angeles Lakers mistrzami NBA

2009.06.15//  Rafał Bednarz
Los Angeles Lakers nie dali szans drużynie Orlando Magic i w piątym meczu finałów zdobyli 15 mistrzostwo NBA w historii klubu. MVP finałów wybrany został nie kto inny, ale Kobe Bryant.

Mecz rozpoczął się prowadzeniem Orlando Magic. O losach spotkania zdecydowała druga kwarta w której LA Lakers zdobyli 16 punktów z rzędu.
Zawodnicy Magic nie mieli odpowiedzi na świetnie grającego Bryanta i Gasola i Odoma. Dwight Howard miał problemy z faulami a Rashard Lewis nie mógł się wstrzelić z linii rzutów za 3 punkty.
Marcin Gortat zagrał przez 9 minut. W tym czasie rzucił 4 punkty i wymusił dwa przewinienia ofensywne rywali. Cały mecz zakończył się wynikiem 99:86 dla drużyny Los Angeles Lakers.