Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Łukasz Kamiński prezesem IPN

Aktualności

rss

Łukasz Kamiński prezesem IPN

2011.06.10//  D. Pęgiel
Łukasz Kamiński został wybrany na prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Za jego kandydaturą głosowali przede wszystkim członkowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Kamiński uzyskał poparcie 372 posłów, ośmiu było przeciw i tyle samo wstrzymało się od głosu. W dzisiejszym głosowaniu nie uczestniczył Sojusz Lewicy Demokratycznej.
IPN, Instytut Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński...
IPN, Instytut Pamięci Narodowej ...został wybrany...
IPN, Instytut Pamięci Narodowej ...na prezesa IPN

Prezes IPN wybierany jest na pięcioletnią kadencję przez Sejm - za zgodą Senatu - zwykłą większością głosów. Wakat na tym stanowisku trwa od śmierci Janusza Kurtyki w katastrofie smoleńskiej. We wtorek Rada IPN wybrała Kamińskiego spośród czterech uczestników konkursu na prezesa. Gdyby Sejm odrzucił tę kandydaturę, Rada musiałaby rozpisać nowy konkurs.

38-letni Kamiński to dr historii, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, który w IPN pracuje od 2000 roku – pełni rolę szefa Biura Edukacji Publicznej IPN. Nowy prezes zapowiadał, że zamierza stawiać głównie na sprawne funkcjonowanie Instytutu oraz przejrzyste reguły jego działania. Podkreślał także, że powinno się stopniowo wygaszać działalność pionu śledczego oraz zgłaszał potrzebę przeprowadzenia akcji "ostatniej szansy" w celu ujawnienia dotychczas nieznanych zbrodni.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: gazeta.pl, PAP; foto: wschowa.info


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Łukasz Kamiński prezesem IPN

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Łukasz Kamiński prezesem IPN