Banzaj.pl   »   Różności   »   Meble technorattanowe - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Różności

rss

Meble technorattanowe - dlaczego warto się na nie zdecydować?

2023.05.15//  P. Potocki
W strefach relaksu na świeżym powietrzu w ogrodzie nie da się obyć bez wygodnych mebli. W zależności od upodobań domowników i wyglądu aranżacji mogą one przybierać mocno zróżnicowane formy. Produkuje się je również z rozmaitych materiałów. Jedną z opcji są efektowne i wygodne meble technorattanowe, pojawiające się w wielu przydomowych przestrzeniach. Czym jest technorattan? Gdzie można ustawić takie meble? Jak o nie dbać, by na długo zachowały optymalny wygląd? O tym napiszemy poniżej.

Technorattan – z czego produkuje się meble do ogrodu?

 

Technorattan określa się również mianem rattanu syntetycznego lub eko rattanu. Imituje on bowiem odpowiednio przygotowane witki palmy rattanowej, wykorzystywany do wyplatania rozmaitych konstrukcji – podobnie jak wiklina. Zamiast naturalnych materiałów w tym przypadku mamy do czynienia z włóknami polietylenowymi o dużej odporności i giętkości, co pozwala uformować z nich na metalowej konstrukcji piękne i wygodne konstrukcje mebli ogrodowych.
Z takiego materiału można wykonać zarówno proste krzesła, stoliki, stoły, jak i leżaki, ławki ogrodowe, a nawet osłonki na donice z kwiatami na balkon lub taras. Tworzywo pozwala uzyskać mocno zróżnicowane efekty i daje szerokie pole do działania, również przy mniej standardowych projektach.

Czym wyróżniają się meble technorattanowe?

 

Dlaczego w ogóle warto wybrać na przykład technorattanowe meble ogrodowe od Bazkar? To przede wszystkim niezmiernie trwałe konstrukcje, odporne na uszkodzenia mechaniczne (zarysowania, pęknięcia) i niszczycielskie działanie czynników atmosferycznych, w tym wysokiej wilgotności, opadów deszczu lub śniegu, zmian temperatury czy promieniowania UV. Z tego też względu całe zestawy meblowe można bez przeszkód zostawić na tarasie lub w ogrodzie nawet w okresie jesiennych deszczy lub zimowych mrozów. To naprawdę wielka przewaga nad równie popularnymi konstrukcjami ogrodowymi z naturalnych surowców, które trzeba przechowywać w suchych i dobrze wentylowanych pomieszczeniach poza sezonem.

Plecionki technorattanowe są w stanie całkiem dobrze imitować meble z prawdziwego rattanu, wykazują się równocześnie znacznie lepszymi parametrami technicznymi. Poza tym tworzywo sztuczne da się zabarwić na niemal dowolny kolor, by stworzyć wyplatane, designerskie konstrukcje do każdego nowoczesnego ogrodu.

Jak odpowiednio dbać o technorattan?

 

Jak już wspomnieliśmy powyżej, technorattan nie wymaga zimowania we wnętrzach. Pielęgnacja wyposażenia nie jest też specjalnie skomplikowana. Najczęściej wystarcza tylko przetrzeć je wilgotną szmatką, by usunąć kurz i błoto. Do bardziej uciążliwych plam stosuje się miękkie gąbki i wodę z odrobiną standardowego detergentu (np. płynu do mycia naczyń). Później wystarczy tylko zostawić je do całkowitego wyschnięcia.

By ograniczyć liczbę domowych obowiązków, dobrym pomysłem jest przykrywanie mebli w okresach, gdy nie są używane, by niepotrzebnie się nie zabrudziły. Można do tego stosować dedykowane pokrowce pokryte impregnatem, choć świetnie sprawdza się również zwyczajna plandeka lub folia.

Meble technorattanowe a różne style ogrodowe

 

Plecionki technorattanowe, naśladujące naturalne meble rattanowe, wpisują się w wiele tendencji klasycznych. Idealnie sprawdzają się w ogrodach śródziemnomorskich (toskańskich lub marokańskich), a także ogrodach angielskich w kolonialnym wydaniu.

Nie oznacza to jednak, że takie wyposażenie nie może trafić do nowoczesnych ogrodów. To opcja wręcz perfekcyjna do przestrzeni skandynawskich, boho lub japońskich, zwłaszcza gdy wybierze się minimalistyczne, mocno zgeometryzowane konstrukcje.

Piękne i trwałe meble ogrodowe – sposób na efektowną aranżację przydomowej strefy relaksu

 

Meble technorattanowe cieszą się wielką sympatią użytkowników. Są wygodne (szczególnie w połączeniu z poduchami na siedziskach), poza tym są eleganckie, stylowe i naprawdę trwałe. Jeśli zatem szukamy ponadczasowych konstrukcji na lata, technorattan może się okazać naprawdę praktyczną opcją na balkon, taras, do altany lub otwartej strefy wypoczynku w ogrodzie. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Meble technorattanowe - dlaczego warto się na nie zdecydować?

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Meble technorattanowe - dlaczego warto się na nie zdecydować?