Banzaj.pl   »   Różności   »   Misja łazika marsjańskiego Curiosity w oficjalnym podsumowaniu

Różności

rss

Misja łazika marsjańskiego Curiosity w oficjalnym podsumowaniu

2017.08.15//  J. Kruczek
Łazik marsjański Curiosity wędruje po powierzchni Marsa od pięciu lat. Pojazd przez cały ten czas bada powierzchnię czerwonej planety przesyłając na ziemię nagrania oraz wyniki pomiarów.

NASA zdecydowała się opublikować nagranie w formie time lapse z tych pięciu lat misji. Nagranie uwzględnia wiele niesamowitych ujęć wykonanych przez Curiosity. Możemy oglądać pustynny krajobraz Marsa, który jak widać jest dość zróżnicowany. Oczywiście chodzi o różnego rodzaju skały oraz piach mieszający się z twardym podłożem.
Curiosity
Curiosity Curiosity
Curiosity

Nagranie prezentuje także daty ujęć oraz trasę pokonywaną przez Curiosity. Misja łazika jest niebywale ważna dla nauki i stanowi wstęp do przyszłej załogowej misji na Marsa. Curiosity dostarczyło wielu informacji na temat czerwonej planety i pozwoliło poszerzyć naukowcom wiedzę na jej temat.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tak się wymiata na cas casWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Misja łazika marsjańskiego Curiosity w oficjalnym podsumowaniu

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

  • Assassin's Creed Rogue Remastered oficjalnie trafił do sprzedaży. Dzięki temu gracze, którzy nie...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Misja łazika marsjańskiego Curiosity w oficjalnym podsumowaniu