Banzaj.pl   »   Różności   »   Mistrz retoryki - podrywaj ją słowem!

Różności

rss

Mistrz retoryki - podrywaj ją słowem!

2013.02.17//  D. Kwiecień
Myli się ten, który wiąże podrywanie tylko i wyłącznie z atrakcyjnością. Owszem, wygląd ma znaczenie, ale jest to jeden z wielu elementów składających się na proces uwodzenia. O wiele ważniejsze są umiejętności konwersacyjne. Kobietę tak naprawdę uwodzi się słowami (w końcu one uwielbiają rozmawiać), więc bycie dobrym mówcą ma tu ogromne znaczenie. Na dodatek ta umiejętność przyda nam się także w innych dziedzinach życia. Warto więc ją posiąść, by stać się lepszym mężczyzną.
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu

Wiele nowoczesnych szkół językowych twierdzi, że wystarczy zaznajomić się z pewną ilością słów (zazwyczaj około jednego tysiąca), by móc porozumiewać się w danym języku. Owszem, będziemy wtedy potrafili przekazać proste komunikaty, ale nasza mowa nie będzie porywająca. Tyczy się to także naszego ojczystego języka. Duży zasób słownictwa pokazuje, że jesteśmy mężczyznami na poziomie i można z nami poruszać najróżniejsze tematy. Jak go zdobyć? Sposób jest bardzo prosty. Wystarczy powrócić do nieco zapomnianej i niemodnej sztuki czytania. Im więcej pochłaniamy książek i gazet, tym nasze słownictwo jest bardziej urozmaicone, co przekłada się na jakość rozmów. Warto więc iść pod prąd i czytać naprawdę dużo, bo profity z tego są ogromne!
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu

Warto również popracować nad samym sposobem wypowiadania słów. Nie bez powodu kobiety zachwycają się radiowcami, którzy nie dość, że mówią niesamowicie wyraźnie, to na dodatek mają „przyjemny” głos. Oczywiście nie każdy z nas będzie mógł osiągnąć barwę lektora, ale dzięki odpowiednim ćwiczeniom możemy zbliżyć się do niej. Warto więc skupić się na swojej dykcji i spróbować obniżyć swój głos. Dzięki temu będziemy brzmieć o wiele bardziej seksownie, a oczy słuchających nasz kobiet staną się rozmarzone…
Przeczytaj także: Zainwestuj w srebro, czyli jak poprawić swoją dykcję »Chociaż nasz zasób słownictwa będzie godny profesora wyższej uczelni, a dykcja i ton głosu nienaganne, to może się okazać, że wcale nie radzimy sobie w rozmowach. Jaki jest tego powód? Otóż ważna jest także wiedza ogólna o świecie. Gdy nadawca komunikatu i odbiorca nie mają wspólnego kontekstu, cały proces jest zakłócony i nieefektywny. Warto więc nabyć pobieżną wiedzę na temat tego, co dzieje się w świecie. Nie chodzi tylko o politykę i bieżące wydarzenia ze świata. Duże znaczenie ma tu także kultura popularna (muzyka, seriale, filmy, a nawet plotki z show-biznesu). Jeśli będziemy wiedzieć, co w trawie piszczy, możemy zapomnieć o braku wspólnych tematów i niezręcznej ciszy. Będzie można porozmawiać z nami na każdy temat, co kobiety niesamowicie cenią!
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu
Podrywaj słowem, czyli retoryka w uwodzeniu

Płeć piękna uwielbia nie tylko mówić, ale także słuchać. Jak to przełożyć na umiejętności uwodzenia? Otóż warto od czasu do czasu poczęstować kobietę jakąś ciekawą historią z naszego życia. Na pozór błahe anegdoty mogą zrobić ogromne wrażenie na płci przeciwnej, a na dodatek zaprezentować nasze zalety. Opowieść o zajmowaniu się dzieckiem siostry, zdobyciu wymarzonej pracy czy o swojej pasji może niesamowicie poprawić notowania naszej osoby w oczach kobiety.
Przeczytaj także: Kilka kroków, by stać się charyzmatyczną osobą »Chociaż mówi się, że czas to pieniądz, to czasem nie warto się spieszyć. Jednym z takich przypadków jest mówienie. Gdy robimy to zbyt szybko, cierpi na tym nasza dykcja, a na dodatek możemy wyglądać na zdenerwowanych. Natomiast wolniejsze mówienie podświadomie każe innym bardziej skupić się na naszych słowach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Dwójka nastolatków kontra stary telefon

Źródło: tsbmag.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mistrz retoryki - podrywaj ją słowem!

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Mistrz retoryki - podrywaj ją słowem!