High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Najczęstsze błędy podczas zakupów online

Gadżety

rss

Najczęstsze błędy podczas zakupów online

2022.11.07//  P. Potocki
Zakupy online stały się bardzo popularną formą nabywania nowych produktów. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest to bardzo proste i szybkie rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu i nie wymaga wychodzenia z domu. Dokonując zakupów w Internecie, można jednak stracić czujność i nie uniknąć wpadek. Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają konsumenci korzystający z ofert sklepów internetowych.

Nieczytanie regulaminów

 

Wielu klientów sklepów internetowych nie czyta regulaminów, ponieważ instynktownie akceptują wszystko, co wyświetli im się na stronie sklepu. Decydując się na zakupy online, pamiętaj o tym, że zaznaczając opcję akceptacji, zgadasz się na przestrzeganie zasad danej strony. Przed zaakceptowaniem dobrze jest sprawdzić, kto jest administratorem danych osobowych i w jaki sposób będą one przechowywane.
Pamiętaj, że jako klient nie musisz też zgadzać się na otrzymywanie newslettera, chociaż często subskrypcja danego sklepu wiąże się z dodatkowymi zniżkami i rabatami - chociażby powitalnymi czy urodzinowymi. Uważnie czytaj, na co się zgadzasz, zaznaczając odpowiednie okienka - czasami wiele pól nie jest obowiązkowych, aby móc dokonać zakupu - wówczas nie musisz ich zaznaczać, aby sfinalizować transakcję. Dzięki RODO masz również pełne prawo, aby zażądać usunięcia swoich danych osobowych z bazy klientów danego sklepu.

Nieprzemyślane zakupy

 

Bardzo częstym błędem popełnianym przez klientów sklepów internetowych jest niedokładne przemyślenie zakupów. Szukając produktów w sieci, zazwyczaj wiemy, czego dokładnie szukamy, ale wszechobecne reklamy sprawiają, że mamy ochotę na zakup również innych produktów, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Sytuacja taka ma miejsce zwłaszcza wtedy, kiedy widzimy, że jakiś produkt jest w promocji.

W związku ze zbliżającym się Black Friday nie dajmy złapać się w takie pułapki i przeanalizujmy, czy faktycznie potrzebujemy danego produktu. Black Friday to dzień, w którym faktycznie można sporo zaoszczędzić i skorzystać ze świetnych okazji cenowych, jednak należy to robić z głową. Decydując się na zakupy online w tym dniu, najpierw dokładnie przemyśl, co chcesz kupić i poszukaj informacji o ofertach wcześniej - wówczas będziesz na lepszej pozycji niż inni konsumenci, którzy o promocji dowiedzą się dopiero w dniu, w którym pojawi się ona na stronie internetowej.

Niedokładne zweryfikowanie sklepu

 

Robiąc zakupy w sieci, zazwyczaj korzystamy z popularnych, znanych i lubianych sklepów internetowych. Zdarzyć się może jednak, że podczas ich przeglądania pojawi się nam oferta sklepu, o którym wcześniej nie słyszeliśmy, a produkty w jego ofercie tak nam się spodobają, że zapragniemy kupić tam artykuły.

Jeśli jest to sklep, o którego istnieniu wcześniej nie wiedziałeś, to najpierw sprawdź, czy jest on rozpoznawalny wśród innych internautów. Jeżeli w Twoim otoczeniu nie znajdują się osoby, z których opinii możesz skorzystać, to zwróć uwagę czy przed adresem sklepu znajduje się symbol kłódki lub ciąg znaków: „https” - wówczas strona jest bezpieczna. Pamiętaj także, aby nie ufać stronom, na których drogie przedmioty lub usługi oferowane są w bardzo niskich cenach - takie oferty to zazwyczaj scam. Przy zamawianiu produktów online warto także korzystać z bezpiecznych metod płatności, w których nie trzeba podawać danych karty kredytowej - takich jak np. BLIK. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najczęstsze błędy podczas zakupów online

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Najczęstsze błędy podczas zakupów online