Banzaj.pl   »   Różności   »   Najmodniejsze stylizacje włosów u mężczyzn

Różności

rss

Najmodniejsze stylizacje włosów u mężczyzn

2009.09.15//  Rafał Bednarz
Włosy nadają twarzy kształtu i charakteru. Dobrze dobrana fryzura w połączeniu z modnymi dodatkami i odpowiednio dopasowanym ubraniem jest w stanie stworzyć nowy image. Przykład? Nieśmiertelny, jasny blond nie od dziś jest symbolem bogini seksu Marylin Monroe, a czy krótkie, kruczoczarne włosy z grzywką to znak rozpoznawczy Umy Thurman w kultowym Pulp Fiction.
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u facetów

Kobiety doskonale zdają sobie sprawę z potęgi jaką niesie w sobie moc stylizacji, dlatego biorąc przykład z pięknych Pań postanowiliśmy przedstawić Wam najmodniejsze, męskie stylizacje - fryzury z których pomocą zmiana stylu wyda się Wam dziecinnie łatwa.

Zaczynamy prosto – styl grzecznego chłopca, zwany też fryzem biznesowym bądź „spójrz, mam w oczach diabła”. Długa grzywka zaczesana na wybrany bok głowy, końcówki mocno wycieniowane, pociągnięte żelem do włosów. Całość utrwalona niewielką ilością lakieru. Tył głowy mocno wystrzyżony. Możliwe warianty to wersje z baczkami bądź bez.
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u facetów

Wybitnie charakterystyczna, polecana zwłaszcza do biura, na wszelkiego rodzaju spotkania biznesowe i uroczyste kolacje. Fryzura z półki oznaczonej mianem: „szykowna elegancja”. Do noszenia również na co dzień, jednak koniecznie w towarzystwie garnituru lub dobrze dobranej koszuli.

Brat bliźniak stylu „grzecznego chłopca” w wersji zdecydowanie ostrzejszej. Cięcie podobne, jednak mniej radykalne. Włosy zostają dłuższe, zwłaszcza po bokach i z tyłu głowy. Nie opadają co prawda na kark, ale zupełnie spokojnie możemy darować sobie super krótkie wystrzeżenie. Przy tym typie fryzur baki są raczej odradzane.
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u facetów

Grzywka, podobnie jak w przypadku pierwszej stylizacji, pozostaje dłuższa, ułożona za pomocą pianki do włosów. Żel możemy sobie darować, chyba, że jesteśmy posiadaczami włosów cienkich i delikatnych, wówczas możemy za jego pomocą ułożyć same końcówki. Całość fryzury ma sprawiać wrażenie lekko potarganych fal; do osiągnięcia za pomocą własnych palców - grzebienie czy szczotki są w tym wypadku totalnie zbędne. Styl polecany na co dzień, pod warunkiem, że naszym codziennym ubiorem jest luźny t-shirt i jeansy. Odradzana w wypadku spotkań typowo formalnych, mających podłoże biznesowe.
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u facetów
Modne stylizacje włosów u mężczyzn

Wariant trzeci, stanowiący połączenie dwóch powyższych. Złoty środek, który w połączeniu z dobrze dobranymi ciuchami gwarantuje piorunujący efekt niezależnie od charakteru miejsca czy spotkania w jakim obecnie się znaleźliśmy. W odróżnieniu od dwóch poprzednich typów, w przypadku tej stylizacji grzywka jest zdecydowanie krótsza. Jej znaczna część wystylizowana zostaje na jeden z boków głowy, a pozostałe włosy luźno uniesione ku górze.
Modne stylizacje włosów u mężczyzn
Modne stylizacje włosów u mężczyzn
Modne stylizacje włosów u mężczyzn

Co ważne, w przypadku tego typu fryzury włosy na środku głowy pozostają znacznie dłuższe niż włosy po bokach. Obowiązkowym punktem programu są oczywiście baczki, przy czym ich długość uzależniona jest od efektu jaki chcemy uzyskać. Obowiązuje jedna zasada: im dłuższe baki, tym luźniejszy styl.

To typowo uniwersalna stylizacja w której pokazać może się zarówno biznesman jak i… bokser. Krótka, a więc wygodna. Do ułożenia za pomocą tradycyjnych środków tj. pianki i żelu. Fanom mocnego utrwalenia jak zawsze polecamy użycie lakieru do włosów.
Modne stylizacje włosów u mężczyzn
Modne stylizacje włosów u mężczyzn
Modne stylizacje włosów u mężczyzn

Powracamy do grzecznych stylizacji. Oto propozycja dla wszystkich zwolenników dłuższych, naturalnie ułożonych włosów. Gwarantowany efekt zwiewności i lekkości. Dodatkowym atutem są krótkie, równo przystrzyżone baczki dodające całości niepowtarzalnego charakteru. Włosy przycięte do linii karku, ale nie wystrzyżone.

Po bokach zawinięte za uchem, przód podzielony i zaczesany na jeden z boków głowy w charakterze luźnej, naturalnie spływającej fali. Całość utrwalona za pomocą lakieru, ale uwaga – nie przesadzajcie z jego ilością. Nadmiar kosmetyku zapewni bowiem efekt kasku, co zdecydowanie odradzamy.

Modne stylizacje włosów u mężczyzn
Ogólnie fryzura stanowi typowy model stylizacji stworzony z myślą o dobrze ułożonych chłopcach. Grzecznie, prosto, naturalnie. Idealna do pracy, idealna do gry w polo. Rewelacyjnie komponuje się z garniturami, wszelkiego rodzaju koszulami jak również golfem czy koszulkami polo. Nie próbujcie jej jednak łączyć ze skórzaną kurtką czy wytartym t-shirtem. Dodatkowym atutem fryzury jest za to jej… romantyczny wydźwięk. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało, jedno jest pewne – kobiety nie mają absolutnie nic przeciwko.Kolejna fryzura powstała z myślą o włosach dłuższych. Totalne przeciwieństwo grzecznego stylu. Jeśli masz chrapkę na ten model fryza lepiej zapomnij o sztywnych garniturach czy zapiętych pod samo gardło kołnierzykach, a zaopatrz się w szereg luźnych koszulek i całą gamę sportowych bluz.

Stylizacja oparta jest w znacznej mierze na cięciu, a nie – jak to w przypadku większości męskich fryzur bywa – strzyżeniu. Rolę baczków pełnią tu wycięte na ich wzór, luźno puszczone po bokach głowy pasma włosów, które po ułożeniu warto musnąć odrobiną brylantyny czy żelu do włosów. Przód dłuższy, ostro uniesiony ku górze.

Pomocny będzie oczywiście mocny żel, a całości dopełni lakier. Po bokach głowy włosy naturalnie przygładzone, w końcu jest to niejako odmiana irokeza. Tył włosów zostawiamy dłuższy, luźno opadający na kark i wystrzępiony zarazem. Wariant extrem: kolorowe końcówki. Do uzyskania za pomocą farbek do włosów. Jeśli nie chcesz narazić rodziny na niepotrzebny wstrząs, w tego typu stylizacji lepiej nie pokazuj się na urodzinach ukochanej cioci.

Wszelkiego rodzaju rozmowy biznesowe również mogą okazać się nie tak owocne, jak można było się tego spodziewać przed ich rozpoczęciem. Jeśli jednak masz ochotę zaszaleć razem ze swoją dziewczyną albo odbyć nocny maraton po najmodniejszych klubach - ta stylizacja śmiało podoła postawionemu wyzwaniu.

Na koniec podobny model irokeza, jednak w wersji zdecydowanie ostrzejszej, przeznaczony oczywiście dla posiadaczy włosów dłuższych. Jednak z góry uprzedzamy: jeśli nie jesteś szalonym artystą owładniętym manią awangardy – raczej nie znajdziesz w tej stylizacji niczego dla siebie.

Włosy dłuższe, a nawet lekko kręcone, powinny zostać poddane ostrym cięciom, a ich końcówki - bezlitośnie wycieniowane. W charakterze baczków występują tu dość krótkie pasma o mocno powystrzępianych końcówkach. Włosy z przodu głowy stylizowane na tzw.: „lwią grzywę” czyli gęste, naturalnie ułożone palcami i utrwalone za pomocą mocnego lakieru pasma.

Boczki, jak wspominaliśmy, przycięte i przygładzone. Końcówki, w charakterze „pazurków” – ułożone przy linii ucha. Włosy z tyłu głowy lekko wycieniowane, zdecydowanie dłuższe od reszty, lekko opadające na ramiona. To typowa fryzura dla odważnego indywidualisty. Jeśli więc nie straszne Ci eksperymenty, zmiany czy opinia otoczenia – jesteśmy jak najbardziej za.

Fryzura to styl. A styl jest, a przynajmniej powinien być, zmienny. Odpowiednio dobrana stylizacja potrafi dokonać cudu, również wpłynąć na to, jak postrzegani jesteśmy przez otoczenie. Zachęcamy Was do śmiałych zabaw stylami, ale uwaga: dla Waszego dobra, lepiej żeby poważny Pan nauczyciel nie pokazywał się na oczach uczniów w zielonych pasemkach. My oczywiście nie mamy nic przeciwko, ale szanowne grono pedagogiczne może być, niestety, odmiennego zdania.

Artykuł przygotowany został przez Klinikę Handsome Men www.handsomemen.pl
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Żartowniś kontra mewyWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najmodniejsze stylizacje włosów u mężczyzn

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • BMW serii 8 zgodnie z zapowiedziami zostało zaprezentowane przy okazji 24-godzinnego wyścigu w Le...

W dziale Gry

  • The Last of Us: Part II było jedną z najważniejszych gier zaprezentowanych podczas targów E3 na...

W dziale Kultura

  • Reżyser Dennis Widmyer pochwalił się zdjęciem na swoim Twitterze, które jednoznacznie wskazuje na...

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Najmodniejsze stylizacje włosów u mężczyzn