Banzaj.pl » Różności » Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?

Różności

rss

Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?

Najstarsi ludzie na świecie
2010.03.17  //  I. Rupa
Pewnie nie raz zastanawialiśmy się jakiego wieku chcielibyśmy dożyć. Każdy ma na ten temat inne zdanie, ale w głębi duszy, marzymy o tak pięknej liczbie, jakiej dotrwali najstarsi ludzie na świecie.

Najstarsza kobieta na świecie ma 115 lat. Gertrude Baines urodziła się 6 kwietnia w 1894 roku. Zdobyła zaszczytny tytuł, najstarszego człowieka na świecie, po śmierci 115-letniej Marii de Jesus z Portugali.
Gertrude Bains... Gertrude Bains...
...do ostatniej chwili... ...do ostatniej chwili...
...miała usmiech na twarzy ...miała usmiech na twarzy

Kobieta stała się sławna już podczas ostatnich wyborów prezydenckich w USA. Okazało się wtedy, że jest ona najstarszą Afroamerykanką, głosującą na Baracka Obamę. „On jest za kolorowymi" - tłumaczyła podekscytowana swój wybór. W wywiadzie dla Los Angeles Times stwierdziła, że nigdy nie wierzyła, iż osoba czarnoskóra będzie mogła piastować tak wysoki urząd. Z okazji swoich 115 urodzin, otrzymała od prezydenta Stanów Zjednoczonych list z tej okazji.
Henry był... Henry był...
...bardzo pogodnym... ...bardzo pogodnym...
...żołnierzem ...żołnierzem

Kobieta przez wiele lat pracowała jako pokojówka w akademikach Ohio State University. Ostatnich dziesięć lat życia spędziła w domu opieki w los Angeles. Jak sama stwierdziła sędziwa pani Baines, swoją długowieczność zawdzięcza Bogu

Dwa lata młodszy, od najstarszej kobiety świata, jest Anglik, Henry Allingham. Mężczyzna urodziła się 6 czerwca w 1896 roku. Niestety 18 lipca 2009 zmarł, a tytuł najstarszego mężczyzny na świecie przejął 112 letni Amerykanin, Walter Brauning.
Walter też... Walter też...
...nie należal... ...nie należal...
...do pesymistów ...do pesymistów

Henry osierocony przez ojca, w 1897 był wychowany przez matkę i dziadków. Uczęszczał do London County Council School, a po jej ukończeniu podjął pracę przy produkcji instrumentów chirurgicznych na potrzeby londyńskiego szpitala St Bartholomew's Hospital. Później przeniósł się do zakładu produkującego części samochodowe.

W 1915 roku został przyjęty do Royal Naval Air Service. Przez pewien czas służył na okręcie wojennym, a od 1917 - na froncie zachodnim. W kwietniu 1919 został przeniesiony do rezerwy. Jako żołnierz rezerwy kilkakrotnie był powoływany do służby w czasie II wojny światowej.

Dzięki swojej długowieczności zyskał rozgłos na początku XXI wieku. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami wojskowymi, m.in. francuską Legią Honorową (2003), Brytyjskim Medalem Wojennym i Medalem Zwycięstwa za udział w I wojnie światowej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Niesamowita akcja ratunkowa na kanale w Amsterdamie


Aby napisać komentarz lub zarejestruj.
0
Komentarze do:
Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Celebrity

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl » Różności » Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?