Banzaj.pl   »   Różności   »   Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?

Różności

rss

Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?

2010.03.17//  I. Rupa
Pewnie nie raz zastanawialiśmy się jakiego wieku chcielibyśmy dożyć. Każdy ma na ten temat inne zdanie, ale w głębi duszy, marzymy o tak pięknej liczbie, jakiej dotrwali najstarsi ludzie na świecie.

Najstarsza kobieta na świecie ma 115 lat. Gertrude Baines urodziła się 6 kwietnia w 1894 roku. Zdobyła zaszczytny tytuł, najstarszego człowieka na świecie, po śmierci 115-letniej Marii de Jesus z Portugali.
Najstarsi ludzie na świecie Gertrude Bains...
Najstarsi ludzie na świecie ...do ostatniej chwili...
Najstarsi ludzie na świecie ...miała usmiech na twarzy

Kobieta stała się sławna już podczas ostatnich wyborów prezydenckich w USA. Okazało się wtedy, że jest ona najstarszą Afroamerykanką, głosującą na Baracka Obamę. „On jest za kolorowymi" - tłumaczyła podekscytowana swój wybór. W wywiadzie dla Los Angeles Times stwierdziła, że nigdy nie wierzyła, iż osoba czarnoskóra będzie mogła piastować tak wysoki urząd. Z okazji swoich 115 urodzin, otrzymała od prezydenta Stanów Zjednoczonych list z tej okazji.
Najstarsi ludzie na świecie Henry był...
Najstarsi ludzie na świecie ...bardzo pogodnym...
Najstarsi ludzie na świecie ...żołnierzem

Kobieta przez wiele lat pracowała jako pokojówka w akademikach Ohio State University. Ostatnich dziesięć lat życia spędziła w domu opieki w los Angeles. Jak sama stwierdziła sędziwa pani Baines, swoją długowieczność zawdzięcza Bogu

Dwa lata młodszy, od najstarszej kobiety świata, jest Anglik, Henry Allingham. Mężczyzna urodziła się 6 czerwca w 1896 roku. Niestety 18 lipca 2009 zmarł, a tytuł najstarszego mężczyzny na świecie przejął 112 letni Amerykanin, Walter Brauning.
Najstarsi ludzie na świecie Walter też...
Najstarsi ludzie na świecie ...nie należal...
Najstarsi ludzie na świecie ...do pesymistów

Henry osierocony przez ojca, w 1897 był wychowany przez matkę i dziadków. Uczęszczał do London County Council School, a po jej ukończeniu podjął pracę przy produkcji instrumentów chirurgicznych na potrzeby londyńskiego szpitala St Bartholomew's Hospital. Później przeniósł się do zakładu produkującego części samochodowe.

W 1915 roku został przyjęty do Royal Naval Air Service. Przez pewien czas służył na okręcie wojennym, a od 1917 - na froncie zachodnim. W kwietniu 1919 został przeniesiony do rezerwy. Jako żołnierz rezerwy kilkakrotnie był powoływany do służby w czasie II wojny światowej.

Dzięki swojej długowieczności zyskał rozgłos na początku XXI wieku. Został uhonorowany wieloma odznaczeniami wojskowymi, m.in. francuską Legią Honorową (2003), Brytyjskim Medalem Wojennym i Medalem Zwycięstwa za udział w I wojnie światowej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Lasagna mająca sto warstwWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Najstarsi ludzie na świecie - ile mają lat?