Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Niemcy nie podpiszą ACTA

Aktualności

rss

Niemcy nie podpiszą ACTA

2012.02.11//  D. Pęgiel
Dpa poinformowała, że niemieckie władze - po wielotygodniowych protestach internautów - postanowiły odłożyć podpisanie umowy ACTA. Agencja powołuje się na źródła rządowe, które twierdzą, iż resort spraw zagranicznych wycofał swoje zalecenie podpisania tego kontrowersyjnego porozumienia - czytamy na portalu Gazeta.pl.
Protesty przeciwko ACTA
Protesty przeciwko ACTA Protesty przeciwko ACTA
Protesty przeciwko ACTA

Umowa ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) to układ między Australią, Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Koreą Południową, Meksykiem, Maroko, Nową Zelandią, Singapurem i Szwajcarią, do którego ma dołączyć Unia Europejska. Dokument odnosi się do ochrony własności intelektualnej w ogóle.

Przygotowane z inicjatywy USA i Japonii porozumienie zostało podpisane przez UE oraz 22 z jej 27 państw członkowskich - także Polskę. Niemieckie władze odkładały do tej pory tę decyzję powołując się na "powody formalne".

Dzisiaj odbędą się ogółnoeuropejskie protesty przeciwko ACTA. W naszym kraju manifestować będą mieszkańcy m.in. Krakowa, Katowic, Leszna, Radomia, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Poznania. Organizatorzy podkreślają, że demonstracje mają nie dopuścić do tego, by rząd Donalda Tuska po cichu ratyfikował ACTA 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: gazeta.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Niemcy nie podpiszą ACTA

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Niemcy nie podpiszą ACTA