Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Okręty Royal Navy wyruszyły na hiszpańskie wody terytorialne

Aktualności

rss

Okręty Royal Navy wyruszyły na hiszpańskie wody terytorialne

2013.08.12//  J. Kruczek
Spór między Hiszpanią i Wielką Brytanią ciągle się zaognia. Hiszpania wprowadziła szczegółową kontrolę graniczną dla Gibraltaru, zaś strona brytyjska zapowiedziała możliwość wkroczenia na drogę prawną. Co więcej Brytyjczycy postanowili zademonstrować swoją siłę wysyłając zespół okrętów wojennych na Morze Śródziemne.
Z bazy Royal Navy w Portsmouth wyruszył dziś zespół statków. Okręty oficjalnie płyną na coroczne ćwiczenia na Morzu Śródziemnym. Jednak po drodze maja one zacumować w Gibraltarze oraz w hiszpańskim porcie Rota. Ten drugi pełni między innymi funkcję bazy US Navy. Z Wysp Brytyjskich wyruszył dziś helikopterowiec HMS Illustrious, okręt desantowy HMS Bulwark oraz fregata HMS Montrose. Po drodze dołączy do nich fregata HMS Westminster.
HMS Illustrious
HMS Illustrious HMS Illustrious
HMS Illustrious

Brytyjczycy zapewniają, że misja nie jest częścią propagandy. Trzeba jednak pamiętać, że stosunki obu państw są obecnie w fatalnej sytuacji. Napięta sytuacja zaczęła się od budowy sztucznej rafy przez władze Giblartaru. Hiszpańscy rybacy są przekonani, że wpłynie ona niekorzystnie na połowy. W efekcie Hiszpania zaostrzyła kontrole graniczne, co się spotkało ze zdecydowanym sprzeciwem Wielkiej Brytanii. Możemy być pewni, że w najbliższym czasie napięte relacje nie ulegną polepszeniu. Świadczy o tym misja okrętów Royal Navy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Spektakularny ratunek dla uwięzionego kierowcyWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Okręty Royal Navy wyruszyły na hiszpańskie wody terytorialne

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

  • Alcatel 5V lawiruje gdzieś pomiędzy niższą i średnią klasą. Smartfon otrzymał elegancki design...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Okręty Royal Navy wyruszyły na hiszpańskie wody terytorialne