Banzaj.pl   »   Aktualności   »   PEC: Zabijanie dziennikarzy jak epidemia bez leczenia

Aktualności

rss

PEC: Zabijanie dziennikarzy jak epidemia bez leczenia

2010.12.28//  D. Pęgiel
105 dziennikarzy z 33 państw poniosło śmierć w 2010 roku – wynika z raportu organizacji Press Emblem Campaign (PEC), monitorującej prawa człowieka i wolność prasy. PEC twierdzi również, że w ciągu ostatnich pięciu lat zabito w sumie 529 dziennikarzy.

Zabijanie dziennikarzy stało się epidemią bez leczenia – oświadczył skeretarze generalny PEC Blaise Lempena, odnosząc się do danych przedstawionych przez jego organizację. Stwierdził on, że do tej pory nie znaleziono skutecznego rozwiązania oraz odpowiednich mechanizmów, które pozwolą na skuteczne karanie sprawców tych zbrodni.
Dziennikarze
Dziennikarze Dziennikarze
Dziennikarze

Według Press Emblem Campaign najbardziej niebezpiecznym państwem dla korespodnetów był w kończącym się roku Meksyk i Pakistan. W obu tych krajach zginęło po 14 dziennikarzy – w Pakistanie większość poległa na terenach przygranicznych z Afganistanem, a w Meksyku w czasie walk wojska z kartelami narkotykowymi. Pozostali zginęli m.in. w Hondurasie (9), w Iraku (8), na Filipinach (6), Rosji (5) i Kolumbii (4).
Dziennikarze
Dziennikarze
Dziennikarze

Ze statystyk prowadzonych od 5 lat wynika, że w 2006 roku zginęło 96 dziennikarzy, w 2007 - 115, 2008 - 91, 2009 - 122, a 2010 - 105. Raport pokazuje, iż w latach 2006-2010 najwięcej korespondentów poniosło śmierć w Iraku -129, 59 na Filipinach, 47 w Meksyku, a 38 w Pakistanie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: dziennik.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
PEC: Zabijanie dziennikarzy jak epidemia bez leczenia

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   PEC: Zabijanie dziennikarzy jak epidemia bez leczenia