Banzaj.pl   »   Różności   »   Parking przyszłości na lotnisku w Dusseldorfie

Różności

rss

Parking przyszłości na lotnisku w Dusseldorfie

2014.07.01//  J. Kruczek
Jednym z problemów z jakimi muszą się zmagać władze dzisiejszych lotnisk są miejsca parkingowe. Pasażerowie przybywający na lotnisko samochodem muszą gdzieś pozostawić pojazd i to często na dłuższy czas. To wymaga innowacyjnych rozwiązań w kwestii gospodarowania miejsce.
Port lotniczy Dusseldorf postawił na technologię, która pomaga w dobrym zagospodarowaniu miejsca. Na lotnisku zamontowano nowoczesny system parkingowy, który obsługuje w pełni zautomatyzowana maszyneria. Zadaniem kierowcy samochodu jest tylko podjechanie do specjalnych stanowisk, a resztą zajmują się maszyny.
Dusseldorf Airport Na lotnisku w Dusseldorfie...
Dusseldorf Airport ...można znaleźć parking wyjęty żywcem...
Dusseldorf Airport ...z filmów sci-fi

Kierowca musi zaparkować w jednej z kilku nowoczesnych bramek w zewnętrznej części parkingu. Po wyjściu samochód przejmuje specjalnie zaprojektowany system zarządzający ruchomymi platformami. Te zabierają auto do wewnątrz parkingu i ustawiają wóz niczym towar na półce magazynu. To pozwala na zaoszczędzenie miejsca oraz czasu osoby odwiedzającej lotnisko. Usługa jest zarezerwowana póki co dla bardziej zamożnych pasażerów, ale z czasem może się stać standardem na lotniskach.
Dusseldorf Airport
Dusseldorf Airport
Dusseldorf Airport

Tak oto Dusseldorf Airport zrobiło krok w stronę przyszłości. Co więcej po powrocie z podróży wystarczy wysłać powiadomienie smartfonem do systemu parkingu, aby auto czekało na nas przy wyjeździe.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Kreatywna zemsta na złodziejach paczekWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Parking przyszłości na lotnisku w Dusseldorfie

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Parking przyszłości na lotnisku w Dusseldorfie