Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Pełna kontrola ruchu w Internecie

Aktualności

rss

Pełna kontrola ruchu w Internecie

2012.02.21//  D. Pęgiel
Z informacji przekazanych przez "Dziennik Gazetę Prawną" wynika, że każdy nasz ruch w sieci będzie w pełni kontrolowany, a dane na ten temat zostaną zgromadzone w archiwum odwiedzanych przez nas stron - czytamy na portalu Dziennik.pl.

Dostawcy stacjonarnego Internetu poinformowali, że będą gromadzić dane dotyczące odwiedzanych przez nas stron. Zamiary są wynikiem przygotowywanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nowelizacji ustawy. Chodzi o przepisy, które mają zmusić firmy sprzedające dostęp do sieci do zagwarantowania wykupionej prędkości.
Pełna kontrola ruchu w Internecie Nowe prawo wprowadzi...
Pełna kontrola ruchu w Internecie ...pełną kontrolę...
Pełna kontrola ruchu w Internecie ...ruchu w Internecie

Zdaniem zastrzegającego anonimowość przedstawiciela jednego z większych polskich dostawców Internetu firmy zostaną zmuszone do przechowywania przez 12 miesięcy szczegółowych informacji o odwiedzanych stronach i ściąganych plikach na wypadek ewentualnej reklamacji.

Komentatorzy przyznają, że zagrożenie jest realne. Potwierdza to Eugeniusz Gaca z zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, który w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" oznajmił: "Tylko w ten sposób dostawca będzie mógł sprawdzić, czy np. w poniedziałek 20 lutego o godz. 14 rzeczywiście nastąpił spadek prędkości transmisji i czym był spowodowany" - czytamy na portalu Dziennik.pl.

Gdy zapowiadane zmiany weszły w życie i dostawcy zaczęliby gromadzić ogromne ilości danych na nasz temat, mogłyby one następnie posłużyć między innymi służbom w związku z prowadzonymi dochodzeniami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pełna kontrola ruchu w Internecie

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Pełna kontrola ruchu w Internecie