Banzaj.pl   »   Aktualności   »   PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie

Aktualności

rss

PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie

2012.05.03//  P. Rączka
Jarosław Kaczyński wydał dziś specjalnie oświadczenie, w którym jako prezes Prawa i Sprawiedliwości, domaga się tego, aby "polski rząd również zagroził bojkotem ukraińskiej części mistrzostw" - podobnie jak zrobiły to już niektóre europejskie kraje. W dalszej części postulatu czytamy m.in. "Odpowiednie instytucje europejskie powinny przygotować scenariusz odebrania Ukrainie prawa do organizacji powierzonej jej części Mistrzostw Europy i przeniesienia jej do innego kraju".
PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie
PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie
PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie

Głównym powodem dla którego polskie władze powinny zbojkotować Euro 2012 na Ukrainie, jest złe traktowanie Julii Tymoszenko w zakładzie karnym. "Władze ukraińskie tłumacząc, iż Julia Tymoszenko została skazana przez niezawisły sąd ukraiński muszą pamiętać, że państwo praworządne stosuje zasadę równości wszystkich wobec prawa. Niestety na Ukrainie ta reguła jest łamana, by prowadzić walkę polityczną i eliminować z życia publicznego liderów opozycji. Taka sytuacja nie może być tolerowana przez Wspólnotę Europejską" - pisze Jarosław Kaczyński.

Na reakcję partii rządzącej w Polsce nie trzeba było długo czekać. - Wezwanie prezesa PiS do bojkotu Euro to fatalne rozpoczęcie mistrzostw, gol samobójczy, ale gwarantuję, że odrobimy tą stratę - skomentował całą sytuacje na konferencji prasowej premier Donald Tusk, dodając - Boleśnie przeżywamy kłopoty naszych sąsiadów. Wielokrotnie zwracałem się do władz Ukrainy, by polityka nie zepsuła tego narodowego święta i nic nie zmniejszy naszej determinacji, by walczyć o poszanowanie praw człowieka i ulżenie sytuacji Julii Tymoszenko.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układankiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie

Podobne galerie

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   PiS wzywa do bojkotu Euro na Ukrainie