Banzaj.pl   »   Różności   »   Pierwszy test wahadłowca Enterprise - piękna historia podboju kosmosu

Różności

rss

Pierwszy test wahadłowca Enterprise - piękna historia podboju kosmosu

2017.02.14//  J. Kruczek
Wahadłowce kosmiczne były niegdyś ikoną podboju kosmosu. Te wspaniałe maszyny pozwalały na długie loty w przestrzeń i wykonywanie misji jakie wcześniej nie były możliwe. Niestety dziś są one reliktem dawnego wyścigu kosmicznego.

Wahadłowce spoczywają w muzeach, a w sieci możemy oglądać materiały z ich podbojów. Ostatnio opublikowano nagranie ukazujące pierwszy lot prototypu Enterprise. Testowy lot miał miejsce w latach 70-tych. Wtedy to prototyp wahadłowca został wyniesiony na dużą wysokość przez specjalnie przygotowanego Boeinga 747.
Enterprise
Enterprise Enterprise
Enterprise

Maszyny po uzyskaniu odpowiedniej wysokości i prędkości zostały rozłączone. Wtedy zaczął się prawdziwy test lotu wahadłowca. A właściwie jego opadania ponieważ te pojazdy nie były w stanie latać w atmosferze. Zamiast tego szybowały swobodnie w dół kierując się w stronę lotniska. Nagranie ukazuje fragment transmisji realizowanej dla telewizji. Trzeba przyznać, że Enterprise w powietrzu prezentuje się niesamowicie. W tamtych czasach to wydarzenie musiało robić fenomenalne wrażenie. To wielka szkoda, że program wahadłowców został zakończony.
Enterprise
Enterprise
Enterprise

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Lasagna mająca sto warstwWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Pierwszy test wahadłowca Enterprise - piękna historia podboju kosmosu

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samoloty    Seks    Tragedie    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Banzaj.pl   »   Różności   »   Pierwszy test wahadłowca Enterprise - piękna historia podboju kosmosu