Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Polska: Ponad 44% dorosłych dzieci mieszka z rodzicami

Aktualności

rss

Polska: Ponad 44% dorosłych dzieci mieszka z rodzicami

2013.01.07//  D. Pęgiel
W 2011 roku z rodzicami mieszkało 44,4% osób w wieku 25-34 lata - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", który powołuje się na dane Głównego Urzędu Statystycznego. To ponad 2,8 mln młodych dorosłych Polaków, czyli o 8 punktów procentowych więcej niż w 2005 roku.

Zdaniem ekspertów na taki stan rzeczy wpływa przede wszystkim sytuacja gospodarcza Polski. Młodzi nie mają pracy, a ci, którzy już pracują – niewiele zarabiają. - Nie stać ich na samodzielność, nie mają zdolności kredytowej, nie mogą sobie pozwolić ani na kupno mieszkania, ani nawet na wynajęcie go - mówi socjolog z UW dr Małgorzata Sikorska.
Młodzi mieszkają z rodzicami także dla wygody. - Wychowali się we względnym dobrobycie. Sytuacja, w której przeszliby na własne utrzymanie, byłaby dla nich obniżeniem standardu życia. Dla wielu z nich to trudne do zaakceptowania - twierdzi dr Tomasz Grzyb, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Z danych Eurostatu wynika, że większy niż w Polsce odsetek dorosłych dzieci żyjących z rodzicami odnotowano na Słowacji (56,4%), w Bułgarii (55,7%), na Malcie (51,9%), w Grecji (50,7%), Portugalii (46,3%) oraz we Włoszech (44,7%).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polska: Ponad 44% dorosłych dzieci mieszka z rodzicami

Facebook

Artyści    Kobiety    Mężczyzna    Odjechane    Policja    Polska    Przestępcy    Rosja    Rozrywka    Samolot     Samoloty    Seks    USA    Wojna    Wojsko    Wypadki    Zwierzęta    Związki    Śmierć    Śmieszne   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  Banzaj.pl   »   Aktualności   »   Polska: Ponad 44% dorosłych dzieci mieszka z rodzicami